Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Sakal ve Bıyık Ekimi


Erkekliğin sembolü sakal ve bıyığın erkeğe ayrı bir karizma kattığını düşünen kadınların varlığı azımsanmayacak kadar çoktur. Bu nedenle erkekte gür sakal ve bıyığın bulunması özgüveni de arttıran bir olgudur. Bazı erkeklerde belirgin düzeyde seyrek sakala sahip olunması rahatsızlık yaratmazken; bazılarında ise, ciddi şekilde bu sonu erkek kafasında büyütebilmekte, kendisinde bu nedenle ruhsal açıdan sıkıntı hissedebilmektedir.

 

Erkek herhangi bir kaza ya da dermatolojik bir rahatsızlık geçirmediyse; sakalın bulunmaması ve/veya sakalın yer yer seyrek olması genetik yatkınlığa dayalı olabilmektedir. Hormon seviyesindeki sıkıntılarda sakal ve bıyık bölgesinin gelişimini olumsuz etkiler. Saçsızlık probleminde olduğu gibi sakalı olmayan ya da seyrek sakal probleminin çözümü için ne yazık ki bitkisel kür, solüsyon, şampuan, krem, ilaç vb ile tedavi gelişmedi. 20 yaşa gelmiş bir erkeğin sakal ve bıyık bölgelerinde sıklık, doku ve kıl kalitesi düşük ise; tek çözüm ‘sakal ve bıyık ekimi’dir.

 

Sakal ve bıyık ekimi öncesinde muayene ile hastanın ihtiyacı ve beklentileri dinlenir, bu beklentileri sağlayacak kıl köklerinin sayısı belirlenerek; durum değerlendirmesi hasta ve hekim arasında yapılır. Her estetik dokunuşta olduğu gibi hastanın beklentilerinin gerçekçi olması önemlidir. Çok sık sakal hayali yerine sonucun doğal olması beklentisi ile yola çıkmak hem kişiyi ve hem de hekimi mutlu edecektir. Saç ekimi operasyonunda olduğu gibi, ense bölgesinden kıl kökleri alınarak sakal ve bıyığın sorunlu olan bölgelerine FUE tekniği ile nakil yapılır. Ancak saç ekimine benzese de sakal ve bıyık ekimi saç ekiminden katbekat daha zordur. İleri tecrübe ve uzmanlık gerektirir. Çünkü bir saç kökünden birkaç tane kıl çıkması saç için istenen iyi bir özellikken; bu durum sakal ve bıyık için olumsuzdur. Sakal ve bıyıkta tek kökten tek kıl çıktığı için FUE yöntemiyle kökler toplanırken özellikle tekli kökler seçilir. Sakal ve bıyık ekimi operasyonu sırasında işlem yapılacak bölgeye ve verici / donör alan olan bölgeye lokal anestezi uygulanır. İşlem sırasında hasta ağrı acı hissetmez. Bıyık ve sakal ekimi; her ne kadar kısa, pratik ve basit bir işlem gibi gözükse de; mutlaka estetik ve plastik cerrahi hekimi denetimindeki uzman ekiple ve ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmelidir.


Yayınlanma: 10/07/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90