Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yaşlanmanın Temel Belirtileri ve Muhtemel Çareleri


“Ben artık yaşlanıyorum” demek için sayılabilecek belirtiler; - deri esnekliğini yitirir – yüz bölgesinde kırışıklıklar kendini göstermeye başlar – Cilt altı yağ dokusu azaldığı için cilt gevşer ve ardından sarkar – yüz genişliğinde artış görülür ve çene ucu belirgin bir hal alır – cilt elastikiyetini kaybederek sarkarken artık elmacık kemikleri de oldukça belirgin bir hale gelmiştir.

 

30’lu yaşlarda artık ilk belirtiler kendini göstermeye başlar. Bu yaşlarda göz kenarı çizgileri kendini gösterir ve göz kapağı derisinde bollaşma oluşur. 40’lı yaşlar içerisinde alın çizgilerinde belirginleşme olur, burun kenarından dudaklara inen oluklaşma şeklindeki çizgilerde derinleşme gözlemlenir. Artık 50’lili yaşlara gelindiğinde ise; gıdı oluşur, boyun bölgesinde sarkmalar meydana gelir, deri altı yağ dokusu azaldığı için elastikiyetini kaybeden yüz bölgesinde çökmeler oluşur.

 

Yüz bölgesindeki yaşlanmanın etkilerini azaltmak ve yaşlanmayı geciktirmek için tek bir yöntem yoktur. Estetik cerrahi ve medikal estetik uygulamaların yanı sıra sizin bireysel olarak yaşam kalitenizi koruyor olmanız çok önemlidir. Yaşlanma belirtileri daha kendini göstermeden kaliteli bir yaşam belirlemiş olmak genç, güzel kalmayı ve geç yaşlanmayı sağlayacaktır. Kaliteli yaşamın temel taşları; yaşam kaynağı suyun gerektiği kadar tüketimi, spor, yeterli uyku, güneşten doğru fayda sağlamak ve sigara ile alkolden uzak bir hayat sürmektir.

 

Tıbbi müdahale boyutunda hangi uygulama ve/veya uygulamaların gerektiğine kişinin mevcut durumu ve hekimin yapabilecekleri bir arada değerlendirilerek, en uygun yöntem seçilmelidir. 30’lu yaşlarla birlikte medikal estetik uygulamalar olan botoks, dolgu, kimyasal peeling, cilt bakımı, radyofrekans fraksiyonel altın iğne uygulaması, dermapen ve mezoterapi uygulamalarına ihtiyaç dahilinde başlanması gerekir. Yaşlanma belirtilerinin artık ilerlemiş olduğu sarkmaların yaşandığı durumlarda ise estetik cerrahi müdahale şarttır. Yüz bölgesi geneli ve boyun bölgesindeki sarkmalarda yüz ve boyun germe, göz kapağı torbalanmalarında göz kapağı estetiği, kaş düşüklüğünde kaş asma operasyonları yapılması gerekmektedir.


Yayınlanma: 20/07/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90