Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Meme Büyütme Estetiğinde Cildin Yapısı Önemli


Kadınların tercih ettiği estetik uygulamaların başında meme büyütme estetiği ameliyatları yer alıyor. Bunun en temel sebebi ise; hacimsel olarak dolgun ve dik görünümün her zaman diliminde kadın çekiciliğinin simgesi olmasıdır. Görüldüğü gibi; olay kadınların güzellik anlayışı ile ilgilidir. Diğer bir yandan kadının psikolojik durumunu da etkileyen bir olaydır. Kadın; kıyafetini en iyi şekilde taşıyabilmek, bunun içinde kıyafetin altındaki bedeniyle güzel görünmek ister. Çünkü güzel göğüslere sahip olmak doğrudan doğruya kadın güzelliği ile alakalı bir olgudur ve kadının kendisine güveni üzerinde son derece etkilidir.

 

Memenin mevcut durumuna göre hangi estetik ameliyata ihtiyaç olunduğuna ancak estetik plastik cerrahi uzmanının muayenesi sonrasındaki yönlendirme ile netlik kazandırılabilir. Hacimsel olarak gelişme geriliği sonucunda memenin yeterli büyüklüğe ulaşamadığı durumlar meme büyütme estetiği ile sonuçlanacaktır. Bazen de kilo kaybı ve / veya gebelik sonrası meme büyütme ameliyatı için gelen hastalarda sadece göğüs dikleştirme ameliyatı hastanın arzu edeceği sonucu verebiliyor.

 

Hedef orantılı ve kadınsı bir görünümse; aynı zamanda kişi fiziksel olarak sağlıklıysa ve beklentiler gerçekçiyse meme büyütme estetiği için iyi bir aday olunabilir. Meme büyütme estetiğinde silikon protezler kullanılır. Büyütmenin oranı mevcut durumu, cilt yapısı, göğüs kafesinin ölçüleri ve kişinin isteği göz önünde bulundurularak belirlenir. Tüm bu şartlar altında hacimlendirme yapıldığında estetik olarak daha iyi görünümlü meme oluşturulur ve kadın için tatmin edici sonuçlar elde edilmiş olunur.

 

Nihayetinde; meme büyütme estetiği sonrası kadın, vücudunun kazandığı yeni kimlik ile her kıyafeti kendine daha fazla yakıştırır, toplumsal ilişkilerde pasiften aktif role geçer diğer bir deyişle özgüven artışı yakalarken; iş, özel ve sosyal hayatında da olumlu etkiler yaşar.


Yayınlanma: 04/05/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90