Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kadınlar ve Erkeklerde Lazer Liposuction


Genetik yatkınlığa bağlı her bireyin farklı bir vücut yapısı vardır. İçsel ve dışsal sebeplere bir de geçen yılların eklenmesiyle yağlanma görülme oranı artış gösterebiliyor. Bu nedenlerle disipline olmak; tartıda 2-5 kilogram fazlalık görüldüğünde ipin ucu kaçırılmadan müdahalede bulunmak önemli. O kadar kilodan ne olur nasıl olsa veririm demek, iyi ihtimalle kilo verme sürecini uzatabilir; kötü ihtimalle ise, üzerine gelecek ekstra yağ stoklanmaları olarak geri dönebilir.

 

İdeal olan uzman destekli spor, diyet ve bu süreçte bol su tüketimi ile bölgesel yağlarla mücadele etmektir. Bölgesel yağlanma çoğu zaman homojen dağılım göstermez ve belirli bölgelerden çıkıntı şeklinde vücut kontörünü bozarak kendini gösterebilir. Tüm çabalara rağmen eğer ki hala inatçı yağ stoklanmaları giderilemiyorsa; lazer destekli yağ emme dediğimiz lazer lipocustion devreye girebilir. Lazer liposuction tüm bireyler için uygundur. Kadın veya erkek fark etmeden, fazla yağ dokusunun olmasına bağlıdır.

 

Kadınlarda; kolların arka-iç kısımları, kalça, basen, uyluk (üst bacak) üst -iç kısımları, karın ve belin yan kısımları, dizlerin iç yanları, dizüstü iç ve dış bölgeleri ile ayak bileği iç ve dış kısımları, gıdı bölgesi ile kulakların alt-ön bölgesi, diğer bölgelere göre daha fazla yağ toplanması görülebilen bölgelerdir. Erkeklerde ise daha çok göbek çevresi, karın, belin yan kısımları ve meme bölgesinde diğer bölgelerden fazla yağ birikimleri görülür.

 

Vücut şekillendirme prosedürlerinde kadına yapılan lazer liposuction ile erkeğe yapılan lazer liposuction yöntemi aynı olmakla beraber farklı konseptler ile uygulanır. Çünkü kadın bedeni narin, seksi ve hoş görünüm ile detaylandırılırken; erkeklerde kaslı, sportmen, fit bir vücut planlaması ile çalışma yapılır.


Yayınlanma: 08/05/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90