Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kombine Estetik Uygulamalar 2


Kadınların en büyük problemleri arasındadır; yağ stoklanması olan bir karın, sarkmış ve küçülmüş göğüsler, ileri derecede gevşemiş ve bollaşmış vajen. Kadınlar özellikle  hamile kaldıkları dönem içerisinde fizyolojik ama kalıcı olabilen değişimler geçirebilirler. Kadın hamilelik öncesi dönemine dönmek  eski vücudunu geri almak ister. Kimi zaman bu değişiklikler psikolojik anlamda da işte bu tarz sıkıntılar oluşturabilmekte. Aslında bu noktada unutulmaması gereken şey; bu süreç içerisinde ve sonrasında yaşanabilecek her şeyin gayet doğal olduğudur.

Ani kilo alışverişi sırasında ve ya doğum sonrasında oluşmuş deformasyonlardan estetik cerrahinin olanaklarıyla kurtulunabilir. Farklı bölgelerdeki deformasyonlara tek seferde çözüm kombine estetik uygulamalar ile mümkündür. Bugün tek uygulamada gerçekleştirilen 3 farklı estetik operasyon olan genital estetik, meme estetiği ve karın estetiğinden bahsedeceğiz.

Genital Estetik (Vajen Estetiği)

Normal doğum yapmış birçok kadında doğum esnasında gerilen ve genişleyen dokuların doğum sonrasında normale dönememesine bağlı olarak vajen ileri derecede gevşer ve bollaşır.

Tekrarlanan doğumlar ve yaşın ilerlemesi bu problemi artırıcı rol oynar. Böyle durumlarda hem estetik görünümü düzeltmek ve hem de ilişki hazzını artırma amacıyla vajina estetiği (vajina daraltma) operasyonları yapılır. Bu operasyonla fazla olan bir miktar doku çıkarılır ve gevşeyen kas dokusu birbirine dikilerek daraltma gerçekleştirilir.

Normal doğum sırasında görülebilen doğum yırtıklarının veya doğumu kolaylaştırmak amacıyla yapılan kesinin(epizyotomi)düzgün onarılamaması ya da onarım sonrası enfeksiyon, yara ayrışması vs. gibi komplikasyonların görülmesi sonucunda vajen girişinde hem estetik görünüm bozukluğu ve hem de bollaşma ortaya çıkabilir. Bu da yapılacak bir vajinoplasti (vajen estetiği) operasyonu ile cerrahi olarak düzeltilebilir.

Meme Estetiği (Meme Küçültme – Büyütme – Dikleştirme)

Gebelik ve emzirme gibi etmenler sonucunda memelerde sarkmalar ortaya çıkar. Özellikle gebelik ve emzirme döneminde ve de aşırı kilo alındığında memeler normalden çok büyük hale gelirler. Bu aşamada memeyi çevreleyen deri örtüsü de genişler. Emzirme dönemi bitince veya alınan kilolar verildiğinde meme dokusu küçüldüğü halde memeyi çevreleyen deri aynı oranda küçülmezse sarkmalar kaçınılmazdır. Bazı kişilerde ise meme dokusu küçülürken üzerini örten deri de aynı oranda sıkılaşır ve herhangi bir sarkma olmaksızın meme eski şeklini alır. Ne yazık ki bu denli şanslı bayanların oranı oldukça düşük düzeydedir. Memelerde oluşabilecek her türlü şekil bozukluğu gibi memelerin sarkması da kişinin psikolojisi üzerine baskı oluşturabilir, hem cinsel ve hem de sosyal yaşamını olumsuz etkileyebilir.

Doğum ve emzirme sonrası dolgunluğunu yitirmiş ve küçülmüş memeler silikon protezlerle estetik olarak düzeltilebilir. Ancak çevresindeki deri gevşemiş ve ileri derecede sarkmış olan memeler için, silikon protez yerleştirme tek başına uygulandığında meme görünümünde yeterli dikleştirme sağlanamayabilir. Bu durumda ek olarak uygun yerlerden deri fazlalıkları alınır, meme başı olduğundan daha üst seviyeye çıkarılarak meme dikleştirme işlemi de yapılabilir. Hacim olarak normal memelerde ise sadece dikleştirme işlemiyle tatminkar sonuçlar alınabilir. Bu uygulama sonucunda ise sadece meme protezi konmasına göre daha fazla iz kalabilir.

Karın Estetiği (Abdominoplasti)

Özellikle gebelik sonrasında karın derisinde bollaşma, çatlaklar ve sarkma meydana gelir. Bunlar genellikle bir veya birden fazla kez doğum yapmış ya da ikiz gebelik geçirmiş, gebelik esnasında aşırı kilo almış bayanlarda çoğunlukla rastladığımız bulgulardır. Bu bulgular vücudun genel görüntüsünü ve estetiğini bozarak kişide psiko-sosyal sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Yapılacak  karın estetiği operasyonu tüm bu sorunları ortadan kaldırır, kişinin kendine güvenini ve motivasyonunu arttırır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90