Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Kombine Estetik Uygulamalar 1


Estetik uygulamaların geneli kişinin mutluluğu ile doğru orantılıdır. Dış görünüşü ile çekici ve alımlı olan birey kendine özgüveni olan; toplumda daha mutlu, güçlü ve rahat olan kişidir.

Hızla akıp geçen zaman içerisinde estetik uygulamalar ve cerrahi girişimlerde de hızlı gelişmeler yaşanmıştır. Plastik cerrahın operasyon sonrası izlerini gidermek için yaptığı 2. operasyonlar artık gelişen teknoloji ile tarihe karıştı. Hatta ve hatta gelişen estetik cerrahi ve anestezi uygulamaları sayesinde artık birden fazla uygulama tek seferde çözüme kavuşturulabiliyor. Öyle ki artık Türk estetik cerrahları dünya standartları üstünde çalışmaları ile tercih edilir hale gelmişlerdir.

Kişinin istediği yüz ve/veya vücut şekillendirme operasyonlarında istenen değişime ulaşmak bazen tek seansla mümkün değildir. İşte kombine estetik uygulamalar ile birden fazla farklı uygulama istenilen değişime ulaşmak için tek operasyon yeterli oluyor. Burada önemli olan kişinin istek ve beklentileri ile doktorun çizeceği sınırlardır.

Önceden doktorlar tarafından tavsiye edilmeyen bir uygulama olan kombine ameliyatlar;  günümüzde gelişen teknoloji ile pek çok hasta tarafında tercih edilen bu nedenle sıklıkla gerçekleştirilen operasyonlar haline geldi. Bu operasyonların bu kadar tercih görmesindeki sebeplerden biri kişiye birden fazla çözüm sunması diğeri belki de en önemlisi zamandan kandırmasıdır.

Özellikle kadınlarda gebelik ve doğum sonrası dönemde karın, göğüs ve vajina bölgesinde oluşan deformasyonlar tek seansta karın germe, göğüs ve vajina estetiği ile kombine şekilde uygulanabilir. Liposuction eğer kişi uygun bir aday ise eklenebilir. Yüz estetiği ile birlikte birey aynı zamanda vücut şekillendirme ameliyatlarını da ekleyerek tek seansta hayalindeki forma ulaşabilir. Düşüncesi bile bir dönem hayal olan ama artık gelişen tıp ile hayal olmaktan çıkan birkaç sorununuz (burun, kulak, göz çevresi, meme, karın, yüz, vajina vs. estetik uygulamalar) doktorun öneri ve sınırları içinde aynı operasyon ile çözümlenebiliyor.

Az öncede dediğimiz gibi kombine ameliyatlarda hastanın istek ve beklentilerinin yanında uzman estetik plastik cerrahında sınırları oldukça önemli. Hasta ne istediğini bilmeli ve bunu ameliyatını gerçekleştirecek uzman doktora izah etmelidir. Bundan sonra estetik plastik cerrah kişinin öncelikleri dahilinde ameliyat için bir yol haritası çıkarabilir. Tabi ki bu yol haritası diğer tekil operasyonlara göre çok daha dikkatli planlanmaktadır.

Kombine estetik ameliyat uygulaması yapılacak kişinin sağlık koşullarının iyi olup olmadığının araştırılması da önemli bir süreçtir. Bu süreç bazen 3-4 hafta sürebilmektedir. Kan değerleri, daha önce geçirmiş olduğu hastalıklar ve ameliyatları incelenen kişinin aynı zamanda belki de kendisinin bilmediği ama operasyon için önemli olan hastalıklarının olup olmadığına da bakılması gerekiyor. Bir dizi laboratuvar tahlilleri ve anestezi muayenesinden sonra sonuçlar eğer ki olumlu ise ameliyatınız tek seansta yapılabiliyor.

Kombine estetik operasyon gerçekleştirilecek kişi her şeyden önce tekil operasyonlara oranla kombine estetik ameliyatların ciddiyetinin farkına varmış olarak doktoruna yardımcı olmalıdır. Örneğin kişi sigara ve alkol kullanan biriyse operasyon için en az 2-3 hafta öncesinde bırakması gerekir. Operasyona hazırlık süreci olan muayene laboratuvar tahlilleri vb uygulamaları aceleye getirmemek gerekir.

Kombine estetik operasyon geçirmiş kişinin hastanede kalış süresi 2-3 gündür. Operasyondan sonra hastalar hemen hareketlenmemelidir. Ameliyat izleri için 2. haftadan itibaren özel bantlar ve kremler kullanılabilir. Ağır işler uzun süre yapılmamalıdır. Yapılacak hafif yürüyüş ve en az 1 ay sonra başlanacak spor iyileşme sürecine fayda sağlayacaktır.

Aynı seansta gerçekleştirilebilecek estetik operasyonlar;

Genital estetik + meme estetiği + karın estetiği
Lazer lipoliz + liposuction
Burun estetiği + gıdı estetiği + dudak estetiği
Alın germe ve kaş kaldırma + göz çevresi estetiği + yüz germe
Liposuction + lipofilling
Popo estetiği + bacak estetiği
Kulak estetiği + burun estetiği

Bunlar sadece birkaç örnektir. Bu uygulamaları istekleriniz ve doktorunuzun yönlendirmesine göre şekillendirebilmek mümkündür.

Cilt tedavilerinde de kombine uygulama yapabilmek mümkündür. Lazer + epiroller +kimyasal peelling uygulamalarının kombine edilmesi gibi.

Kombine estetik ameliyat düşünen kişiler her şeyden önce emniyetleri için operasyonlarının yapılacağı üniteyi ve doktorlarını doğru seçmelidirler.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90