Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Tercih Edilen Bölgeler


Günümüzde kadının ve erkeğin görünümlerine daha dikkat eder hale gelmesi, modern tıbbın sunduğu imkânların gelişmesi, estetik operasyonu satın alma kolaylığı ile ulaşılabilirliğin yüksek olması estetik cerrahiyi bugünlere getirdi. Kişinin görünümünün alımlı olmasını istemesi, kendini mutlu hissedeceği algısı ile estetik cerrahiye gün gittikçe artan ilgi oluştu.  Yeni yetişen meslektaşlarımızın da donanımı ve başarılı operasyonları ile estetik cerrahi turizmi yapılmaya başlandı. Artık ülkemizde estetik cerrahi sadece ülkemiz vatandaşlarına değil tüm dünyaya hizmet eder hale geldi. Bu haliyle ülkemiz dünyada estetik cerrahi ameliyatların en çok gerçekleştirildiği yer.

Bayanların ve erkeklerin en çok estetik tercih ettiği bölgeler kişinin ihtiyacı dahilinde değişiklik gösterse de sonuçlar net.

Liposuction (yağ aldırma) : Türk mutfağı oldukça zengin. Yemeye yedirmeye oldukça düşkün bir milletiz. Haliyle toplum olarak kilo almaya da müsait yapımız var. Alınan kilolar spor ve diyet ile giderilebiliyor. Lakin inatçı bölgesel yağ öbeklerinde ise devreye liposuction (yağ aldırma) giriyor.

 

Burun Estetiği :  Anadolu bir kültür beşiği farklı etnik grupların oluşturduğu bir coğrafyadayız. Hal böyle olunca yüz mizaçları ile burun yapısı oldukça farklılık gösteriyor. Estetik olarak yüz hatlarıyla uyumlu burun tasarımı yapılırken, nefes alma probleminde aynı operasyonda çözüme kavuşturulabiliyor.

 

Meme Büyütme :  Kadınlığın simgesi bir yerde. Kadın giydiği kıyafeti her zaman güzel taşıyabilmeyi ve alımlı olabilmeyi ister. Gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşamayan ya da çeşitli sebeplerle (doğum, emzirme vb) küçülebilen göğüslerinin çözümü için kadınlar estetik cerrahiyi tercih ediyorlar.

 

Saç Ekimi: Görünüm burada yine belirleyici faktör. Kişi yoğun saç dökülmesine bağlı yaşanan ciddi açılmalarda saç ekimi merkezi araştırmaya başlanıyor. Sadece Türk erkeklerinin değil Araplarında tercih ettiği estetik operasyonlardan biri diyebiliriz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; saç ekimi bir estetik cerrahi işlemdir. Bu nedenle bir estetik – plastik cerrah liderliğinde bir araya gelen deneyimli ve dikkatli bir ekip tarafından operasyon planlanmalı ve ameliyathane koşullarında yapılmalıdır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90