Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Merdiven Altı Saç Ekimi Can Yakıyor


Saç dökülmesi, giderek artan-genişleyen seyrelmeler ve nihayetinde kellik durumu özellikle erkekler için büyük kâbus. Kâbusun kesin ve etkili çözümü ise saç ekimi. Saç dökülmesine bağlı kellik probleminde saç ekimi ile başarılı sonuçlar elde ediliyor. Öyle ki artık saç ekimi konusunda sadece Türk erkekleri değil, Arap erkekleri de Türkiye’yi tercih ediyor.

 

Güven ve başarı endeksli olarak saç ekimi konusunda artan hasta talepleri ile merdiven altı olarak tabir ettiğimiz saç ekim merkezleri de ne yazık ki çoğaldı. Türkiye’de ortalama bir saç ekim merkezinde saç ektirmeyi düşünenler için saç ekim fiyatları ise farklılık arz etmektedir. Çok düşük maliyetler çıkaran merdiven altı merkezleri de bulmak mümkün. Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve hijyenik – steril koşullarda, uzman doktor kontrolünde yapılması gerekmektedir. Operasyon sırasında kullanılan anestezik ilaçların fazla verilmesi hastada hayati risk oluşturabilir, steril olmayan oda vb alanlarda yapılan sağlıksız işlem ile geri dönüşü olmayan sağlık problemleriyle karşı karşıya kalınabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; saç ekimi bir estetik cerrahi işlemdir. Bu nedenle bir estetik – plastik cerrah liderliğinde bir araya gelen deneyimli ve dikkatli bir ekip tarafından operasyon planlanmalı ve ameliyathane koşullarında yapılmalıdır.

 

Saç ekimi konusunda diğer bir problemde; giderek çoğalan saç ekim merkezleri nedeniyle yapılan reklamlar. FUE saç ekimi dışında farklı bir işlem yapılıyormuş algısı yaratılıyor ve bir de buna süslü pazarlama isimleri veriliyor. Bir de bu pazarlama ile yapılan saç ekimleri fahiş bedeller altında gerçekleştiriliyor. Yapılan işlem oysaki aynı, yaratılmaya çalışılan algı ise ne yazık ki farklı. Hangi isimle adlandırılırsa adlandırılsın yapılan işlemin esası aynıdır; saçlı bölgeden kökü ile birlikte saç telleri alınarak kel olan bölgeye uygun bir şekilde yerleştirilmektedir.

 

Saç ekimi planlayan ve araştırmalarını sürdüren kişilerin bahsettiğimiz koşulları sorgulamalarını, süslenmiş reklamlara ise aldırmamalarını öneriyoruz.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90