Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Cerrahinin Kampanyası Olmaz!


İnternette alışveriş günümüzün olmazsa olmazları arasında yerini aldı. Günlük yaşamın koşuşturmacasındaki kişiler ise internetten alışverişi tercih eden başrol oyuncuları. İndirim paketleri ile cazip fiyatlar sunan kampanya siteleri, sosyal medya vb. yerler ise alışveriş mecraları. Her türlü ihtiyacın satın alındığı bu mecralarda estetik işlem ve /veya ameliyat satışlarına yönelik kampanyalar olduğunu görüyoruz. Burun estetiği yaptırana göğüs estetiği hediye, saç ekiminde 4000 grefte 500 greftte bizden üstelik %100 garantili vb. örnekler internette, televizyonlarda karşımıza çıkıyor.

 

Tıbbın güncelliğini her daim koruyan dalı olan estetik ise; oldukça geniş bir yelpaze. Medikal estetik boyutunda küçük dokunuşlardan tutunda estetik ameliyatlara kadar geniş bir çalışma alanını içeriyor. Estetik nihayetinde estetik ve plastik cerrahın uzmanlığı tecrübesi ve bakış açısı ile şekillenen, diğer taraftan hastanın beklentisi ve isteğinin de göz ardı edilemeyeceği bir sanattır. Estetik müdahale kişiye özel bir çalışmadır. Örneğin burun estetiğinde profil orantıları yani burunun yüzün diğer öğeleri ile uyumu ile ilgili hesaplamalar söz konusudur.

 

Burun bir buzdağı gibidir. Dış yapı kadar içyapıdaki yumuşak ve kıkırdak yapının durumu, deformasyonu herkeste bir değildir. Estetik ve Plastik cerrahi uzmanı ve onun ameliyathane ekibinin operasyon için harcadığı bir zaman, yapılan işin emeği söz konusudur. Estetik ve plastik cerrahide yapılan işte; asla sağlık göz ardı edilemez. Kişinin yüzüne giden hem de fonksiyonel olarak sıkıntı yaşanmayan bir burun estetiği operasyonunun sonucu hem hastanın hem de ameliyatı gerçekleştiren hekimin yüzünü güldürür.  Estetik cerrahinin en basit örnekle kampanyası işte bu nedenle olamaz.

 

Kampanya adı altında yapılan sürecin içinde karşınızdaki kişi hekim mi bu çok önemli. İşin uzmanı olmadığı halde bilinçsiz ellerin yapacağı işlem hüsran ile biter. Bu gibi yerlerde güzelliği ararken sağlığınızı da kaybetmeniz olası. Nasıl ki kulağınızda bir ağrı olduğunda kulak burun boğaz hastalıkları uzmanının kapısını çalıyorsanız; estetik ameliyat içinde estetik cerrahi uzmanına başvurmanız gerekir. İşlemle ilgili en kesin bilgiyi de ancak hekiminiz verebilir ve bu dünyanın her yerinde böyledir.

 

Sorgulamak istediğimiz boyut aslında sağlık. Sağlığın kampanyası, promosyonu, indirimi, garantisi olmaz! Kampanyası yapılan şey tıbbın bir dalı, tıbbi bir ürün ve/veya müdahale olmamalıdır!  Kişi için evet; maliyette önemli. Ancak maliyet tercih konusunda yegâne faktör olmamalıdır. Ameliyat kararı vermeden önce estetik operasyonda olsa sağlığın söz konusu olduğu unutulmamalıdır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90