Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Erkekler ve Estetik


Yıllar önce kadınların keşfettiği estetik aslında sadece onlara has bir olgu değildir. “Estetik Kadınlar İçindir” yani diğer bir deyişle kadınların ilgi alanıdır, sözü en büyük yalandır. Çünkü daha bakımlı, daha hoş ve daha iyi görünümlü olma isteği sadece kadınlara özgü değildir artık.

Gelişen sosyokültürel yapı ile erkekler görünümlerine daha bir dikkat eder hale gelmiştir. Bir dönem estetiğin yeni yeni moda ve bir gereklilik olduğunu kabul eden bayan; eşinden gizli biz Plastik veEstetik Cerrahlara başvururken; günümüz kadını eşinin arkasında onu yüreklendiren konumda yerini alıyor. Eşdeğerde baktığımızda bu operasyonları aslında bir dönem gereksiz harcama olarak gören erkekte artık eşine bu anlamda destek veriyor.

İşte burada tekrar başa dönersek kadınlarımızın yıllar öncesinde keşfetmiş olduğu estetiği erkeklerimizin yeni yeni keşfediyor olmalarını garipsememek gerekir. Tıptaki gelişmelerle  insan ömrünün uzaması daha kaliteli ve estetik bir görüntü arayışı birbiri ile çokta uzak durumlar değil. Günümüzde kartvizitimiz aslında bir yerde yüzümüz ve bedenimiz… Bu nedenle erkeklerde estetik uygulamalara sıcak bakıyor.  Erkekler de eşlerinin yanında daha yaşlı görünmek istemiyor, mükemmel görünmenin yollarını arıyor. Fazla yağlarından kurtulmak, büyük burnunu veya kepçe kulaklarını, hatta ve hatta göz kenarlarındaki kırışıklıkları düzeltmek…

Estetik operasyonları yaptıranların başında; iş adamları, doktorlar, avukatlar, sanatçılar…. Kısaca günümüzde özellikle mesleki başarının genç ve dinamik bir görünümle özdeşleştiğini düşünen erkekler, estetik uygulamalara büyük ilgi göstermeye başladı.

Peki böyle bir yenilenme sürecinden geçmek isteyen erkekler için ne gibi estetik uygulamalar söz konusu olabilir?

 

Burun Estetiği

Kadınla  erkek yüz hatları arasında anatomik farklılıkların bulunduğunu göz ardı etmemek gerekir. İşte bu farklılıkları göz önünde bulundurarak yapılacak burun düzeltme operasyonlarından sağlıklı sonuçlar alınacaktır. Örneğin; kadında daha sevimli görünmesi için yapılan yuvarlak hatlı kalkık küçük bir burun aslında erkekte o kadar da hoş durmayacaktır. Operasyon düşünen erkeğin tüm anatomik özellikleri göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek burun düzeltme operasyonu ile oldukça olumlu sonuçlar yaratılabilir.

Kepçe Kulak Estetiği

Bazı erkeklerin kendilerinde sıkıntı olarak gördükleri problemlerden biri de kepçe kulaktır. Kulak ya çok büyük ya da yanlara doğru çıkıntılıdır. Artık gerçekleştirilen operasyonlar ile bu kabustan kurtulmakta dert değil. Lokal veya duruma göre genel anestezi ile gerçekleştirilecek bir cerrahi girişim ile oldukça güzel sonuçlar elde etmek mümkün. Üstelik hastanede yatmak bile gerekmeden…

Liposuction (Yağ Emme)

Erkekte ideal vücut tipi; zayıf ve uzun aynı zamanda atletik görünüm, geniş omuz ve göğüs kafesi, düz bir karın ile dar kalça… Yaşa bağlı olarak erkeklerin vücudunda yağın stoklandığı bölgeler oldukça farklıdır. Erkek bu yağları ne kadar spor ve diyetle atmak istese de inatçı olabilmekteler. Erkeklerde işte bu inatçı bölgeler karın, bel, gıdı ve  ensedir . Karın bölgesi, bel, gıdı ve ense bölgesindeki yağ birikimlerini liposuction ile çözüme kavuşturmak mümkündür.

Yüz Gençleştirme

Yaşlı görünümün sebeplerinden biri yaşa  bağlı olarak yüzdeki bazı bölgelerde yağ erimelerinin fazla olmasıdır. İlerleyen yıllarla birlikte yaşa bağlı yüz bölgesinde yağ dağılımı değişiklikler gösterir. Özellikle çene altı ve boyun bölgesinde yağ ve deri fazlalığı yıllar içinde belirgin bir hale gelir. Ayrıca göz kapaklarında düşme ve göz altı torbaları ile göz ve ağız çevresindeki kırışıklar… Aslında hepsi için basit müdahaleler mümkün.. Yeter ki istensin…

Meme Küçültme (Jinekomasti)

Erkek memesinin normalden büyük ve kadınsı bir görünüm almasına jinekomasti  denir. Meme ucu çevresinden yapılan kesi ile tüm meme dokusu çıkartılır. Bazen çevredeki yağ dokusunu azaltmak için liposuction ile birlikte uygulanabilir. Jinekomasti’nin tipine göre sadece liposuction ile de problem giderilebilir. Kliniğimizde önce lazer lipoliz hemen sonrada liposuction ile olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Saç Ekimi

Günümüzde pek çok erkeğin en önemli sorunlarından biridir saç dökülmesine bağlı kellik. Yüz yıllar boyunca erkekler kelliğini kamufle etmenin yollarını aradı. Gelişen tıp teknolojisi ile artık bu durum bile sorun olmaktan çıktı.
Saç nakli sağlıklı ve güçlü saç köklerinin verici bölgeden (genellikle başın arkasından) alınarak seyrelmiş ya da tamamen açılmış bölgeye taşınması işlemidir. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi saç köklerinin özel mikro cerrahi aletlerle, tek tek saçlı deriden alınması işlemidir. Greftlerkafa derisinin arka ve yan bölümlerinden çıkarılarak, istenen bölgeye nakledilir.

Karın Germe

Yıllar ile alınan verilen kilolar belli bir dönemden sonra karın elastikiyetinin bozulmasına deformasyonlara yol açar. Karın kasları gevşer ve sarkar. Karın germe operasyonu; gevşek olan karın kaslarının gerilerek toparlanması, sarkan deri ve yağ fazlalığının da alınarak düz bir karın elde etmeye yönelik yapılan girişimdir.

Göğüs ve Baldır Protezleri

Vücut geliştirme salonlarında aylarca ter dökerek ideal kaslı vücut oluşturmak erkekler için hayal değil artık. Tamamen erkeğe özgü estetik girişimlerden bir olan özel göğüs protezleri ile bahsettiğimiz salonlarda ter dökmüşçesine bir göğüse sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda çok zayıf bacaklara sahip olan erkekler içinde  baldır bölgesine uygulanan protezlerde oldukça revaçta.

Penis Uzatma ve Kalınlaştırma

Günümüzde erkeğin cinsel gücünün sembolü olan penis, cerrahi operasyonlar ileuzatılabilmekte ve kalınlaştırılabilmektedir. Genellikle 8 cm’lik penis işlevsel olarak kabul edilir. Ancak kişisel tercih olarak daha uzun penis isteği de dikkate alınarak uzatılabilir. Bunun için uygulamadan önce bireyin yapılacak test ve tetkiklerde fiziksel ve hormonal olarak sağlıklı bulunması gerekir. Sonrasında yapılacak cerrahi uygulama ile 2 ile 4 cm arasında değişen ölçülerde ek penis boyu kazandırılabilir. Penis çeperine yapılacak lipofilling (yağ dolgusu) yöntemi ile bir miktar kalınlaşma da sağlanabilir.  Cerrahi operasyon sonrası hastanın belli bir dönem kontrolleri olacaktır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90