Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

El Gençleştirme


Yaşımızı en çok ele veren bölgelerin başında eller gelir. Eller; genellikle yüz bölgesine odaklanarak ihmal edilen bir bölgedir. Yüz bölgesi gençleştirilirken; ellerdeki yaşlılık izleri gün gibi ortada kalır. Geçen zamanla birlikte el üstündeki cilt altı dokusu azalır, deri incelerek yıpranır bu da kırışıklıkların, damarların belirginleşme sürecini meydana getirir. Geçen zaman içinde el üstünde lekelenmeler de gözlemlenir. Estetik yaklaşımının bir bütün olduğu düşünülerek koruyucu önlemler almak ve yapılacak müdahaleler ile genç ve güzel görünmek aslında bizlerin elinde.

 

 

Genel anlamda cilt güzelliği ve gençliğini korumak için dikkat edilecek birkaç husus aslında temel olarak el güzelliği için de dikkat edilmesi gerekenlerdir. Cildi güneşten koruyun; bunun için yaz kış yüksek koruma faktörleri içeren kremleri tercih edin. Uyku kalitesi, düzenli beslenme ve uykuyu hayat felsefesi edinin. Spor yapın; alkol ve sigara kullanmayın. Cildin sağlığının ve güzelliğinin korunması için nem dengesini korumak gerekir. Nem dengesini korumak için ise; düzenli nemlendirici kullanmayı ve bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

 


Zaman acımasızdır. Tüm çabalara rağmen kaybedileni geri kazanmak gelişen estetik teknolojileri ile mümkündür. El gençleştirme işlemleri cildin kaybetmiş olduğu dokuyu yeniden kazandırmak, incelen ve yıpranan cildin kalitesini arttırmak ve varsa lekeleri ortadan kaldırmaya yönelik müdahalelerden oluşur.  Cildin kaybettiği dokuyu geri kazandırmak için kişinin kendi yağ dokusu kullanılabileceği gibi; el üstünde hacim kaybını kazandırmak için özel üretilmiş radiesse cilt dolgusu tercih edilebilir. Radiesse dolgu; uygulama yapılan bölgede hemen dolgunluk sağlarken; bu hacim etkisinin yanında aynı zamanda cildin doğal kollajen uyarımını da tetikler. Dolgunun uygulandığı bölgedeki kollajen uyarımını cildin sıkılığını ve elastikiyetini arttırır. Dokuların kendini tamir etmesi ve yenilemesi için PRP işlemi ile kombine edilerek de dolgu uygulamaları yapılabilir. Cilt yüzeyindeki lekelerin durumuna göre ise; lazer, mezoterapi, kimyasal peeling, dermabrazyon tercih edilebilecek yöntemlerdir.


Yayınlanma: 14/04/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90