Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Cildinizdeki Güneş Etkilerini Silebilmek Mümkün


En değerli giysimiz cildimizdir. Herkes aynaya baktığında cildini sağlıklı kendisini göz alıcı görmeyi elbette istiyor.  Ancak kimse aynı görünümde, aynı güzellikte kalamıyor. Yaş ilerledikçe yaşlanma belirtileri ciltte kendini göstermeye başlıyor.  Cildin erken yaşlanmasını tetikleyen en önemli faktör ise;  güneş. Yaz mevsiminden sonra güneş ışınları, deniz, havuz gibi etmenler nedeniyle cildin nem dengesi bozulur ve  kuruluk, matlık, kırışıklık, leke gibi sorunlar ortaya çıkar. Öncelikle cildin kaybettiği nem ve suyun yerine konulması gerekir. Bunun için bol su tüketiminin yanında mineral içeriği yüksek tonikler ve su bazlı nemlendiriciler ile takviye sağlanmalıdır. Kullanılacak bu dermo-kozmetik ürünler cildin üst tabakasına etki eder bu nedenle derinlemesine bir cilt bakımının da ihmal edilmemesi gerekir.

 

Cildinizin asıl canlılığını ve destek görevini sağlayan, alt deridir. Kozmetik ve hoş görünüm açısından kilit görevi gören alt deriyi beslemek için PRP, mezolifting uygulamaları cildi canlandırmak için en etkili yöntemlerdir. Enjeksiyon ve /veya cilt yenileme stimülatörü kullanılarak uygulanacak PRP ve mezolifting; antiaging etkisi ile ciltteki matlığı ortadan kaldırarak canlandıracaktır. Manuel cilt yenileme stimülatörü yerine ihtiyaç dahilinde altın iğne uygulaması da tercih edilebilir. Altın iğne termal yeniden yapılandırma etkisi sağlayarak kollajenin ve elastik diğer bağ dokusu liflerinin üretilmesini tetikler.

 

Güneşe bakarken artan ifade kırışıklıkları için botoks yaptırmak, mevcut kırışıklıkları iyileştirir ve kırışıklıklar ciddi hasara yol açmadan önlenmiş olur. Cilt lekeleri ve kırışıklıklarının azaltılması, bazen de sarkan yüz hatlarını toparlamak için tercih edilen yöntemlerden biri de lazer tedavisidir. Lazer; özellikle sonbahar ve kış aylarında uygulanan bir cilt yenileme ve gençleştirme tedavisidir. Ciltte micro bir soyulma sağlayarak cildi yenilemek için kimyasal peeling de tercih edilebilir. Kimyasal peeling ile cilt canlanır, arınır ve lekeli görünüşünde iyileştirme sağlanır. Uzmanın önerisi ile kimyasal peelinge kombine edilebilecek tedavi programı da oluşturulabilir.

 

Unutmayın; sağlıklı bir görünüm öncelikle cildinizden gelen güzelliktir...


Yayınlanma: 19/10/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90