Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

2017'de Estetik ve Sağlık


Güzellik; yüzyıllardır göreceli kalmış ancak her insanın arzulamaktan vazgeçmediği bir kavram olmuştur. Her yeni gelen yıl ile nasıl ki moda akımları değişim gösteriyorsa; gelişen tıp teknolojileriyle de yıldan yıla değişen estetik güzellik uygulamaları bulunuyor. Nitekim estetik sadece güzellik olgusunun tamamlayıcısı ve lüks olmaktan çıkarak artık önemli ihtiyaçlardan biri haline geldi. Yapılan estetik ameliyatlar kimi zaman genel vücut sağlığına da destek verici olumlu katkılar sağlıyor. Burun estetiği; görünüm için artılar sağlarken, nefes alma sorununu da çözümlüyor ya da liposuction ile vücut şekillendirilirken, vücuttaki fazla yağ depolarının zararları ortadan kaldırılıyor. Diğer bir bakış açısı ile estetik cerrahi, kişilerin kendilerine duydukları güveni desteklerken; aile, iş ve sosyal hayatı da olumlu anlamda etkiyor. Özellikle kariyer basamaklarında genç ve enerjik görünüm kişinin başarısına katkı sağlıyor.

 

Tıptaki her yeni gelişme ile birlikte insanoğluna daha uzun yaşam armağan edilmiştir. Bu durum estetik ve güzellik anlamında geri kazanım çabalarını da beraberinde getirmiştir. Saymış olduğumuz tüm nedenler yeni yılın bu ilk günü ile birlikte estetik cerrahinin yine revaçta olacağının göstergesidir. 2017’de de güzelleşmek, gençleşmek gibi estetik kaygılar ile sağlığı bir arada bulmak isteyen pek çok kişi estetik operasyonlara yönelecektir.

 

Yüz güzelliğinin vazgeçilmezi yüzün tüm öğeleri ile uyumlu estetik bir burundur. Burunda; doğal bir sonuç için yüzdeki tüm oran ve açılar dikkate alınır; varsa nefes alma problemi de ortadan kaldırılır. Büyük ve vamp görünümlü göğüsler yerini doğal ve diri göğüslere bırakalı yıllar oldu. Yeni yılda diri aynı zamanda doğal göğüsler kıyafetlerdeki yansımasıyla kişinin sosyal yaşamında da ön planda olacak. Silikon protezler ile meme büyütme, aşırı büyük ve sarkmış göğüslerde meme küçültme ve meme dikleştirme estetiği güncelliğini korumaya devam edecektir. Kadın ve erkek ilişkisinde belirleyici rol oynayan vücut imajı, güzel ve muntazam görünen karın, kalça ve bacaklar için gerekli estetik müdahaleler yine devam edecek. Her yıl, geçen yıllara göre artarak devam eden öğle arası molalarındaki medikal estetik müdahaleleri saymaya zaten gerek yoktur herhalde…


Yayınlanma: 30/12/2016

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90