Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Sömestr Estetiği


Günümüz yaşantısındaki kültürel devinimler; sosyal yaşam süreçleri ve medyadan etkilenmeler sonucu birey için güzellik; özgüven ve başarının tek simgesi olarak algılanır hale geldi. Algılama ve algılanma farklılıkları zaman içerisinde estetik cerrahiye olan talebi arttırdı ki; yoğun yaşam süreci içerisinde yakalanan fırsatlar değerlendirilmeye başlandı. Bu fırsat dönemlerinden bir de; sömestr tatilidir. Her geçen yıl eğitim –öğretim yılı içerisinde ara tatil olarak geçen sömestr döneminde estetik cerrahi talepleri artıyor. Bu dönemde eğitimcilerde öğrencilerde biz estetik cerrahların kapısını çalıyor.

 

Ana kriterimiz elbette ki iyileşme dönemi. Estetik operasyonlarda kriter 15 – 20 günlük süreçlerde iyileşme sağlanan operasyonlardır. Uzun iyileşme süreci gerektirecek estetik ameliyatlarda ise planlama olarak uzun zaman ayırılmasını mutlaka öneriyoruz. Ergen popülasyonunda özellikle ergenlik döneminde yaşanan sosyal prezantasyon dediğimiz kişinin kendini topluma bir anlamda sunduğu dönemde bazen küçük bedensel kusurlar büyütülebiliyor. Üzerlerinde dünya gailesi olmasa bile en ufak kusur ergen bireyin gözünde dünyanın en büyük sorunu olabiliyor.

 

Gençlerde estetik operasyon yapılabilmesinin en önemli şartı; kişinin anatomik ve ruhsal olarak gelişimini tamamlamış olmasıdır. Anatomik olarak estetik operasyon yapılması söz konusu olan organın gelişiminin sonlanmış olması gerekir. Bu açıdan bakıldığında vücuttaki her yapının bir optimal operasyon yaşı vardır ve bunu her plastik cerrah bilir. Ruhsal gelişim açısından baktığımızda ise kişinin operasyon isteği nerden kaynaklanıyor buna bakmamız lazım. Çevreden etkilenme sonucunda mı yoksa başkalarına özenti biçiminde mi bu istek ortaya çıkıyor?  Bunu iyi anlamak gerekir. Hastanın beklentilerini iyi değerlendirmek psikolojik olarak böyle bir operasyona hazır olup olmadığından emin olmak gerekir.

 

Eğitim camiasında bulunan eğitmen kadronun ve öğrencilerin sömestr döneminde bizlere danışmak için başvurdukları estetik cerrahi konular; jinekomasti (erkekte meme büyümesi), burun ve kulak estetiği iken; botoks, dolgu, ben alımı gibi medikal estetik uygulamalar da mevcut.


Yayınlanma: 12/01/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90