RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Göğüs Küçültmenin Önemi


Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, büyük göğüslere sahip kadınlarda çok önemli bedensel ve psikolojik sağlık problemleri görülebildiğini söyledi.

 

Göğüs küçültmenin estetik cerrahide sık yapılan bir ameliyat olduğunu ifade eden Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, kadınlığın sembolü olan göğüslerin kadın için fiziksel ve psikolojik olarak öneminin büyük olduğunu söyledi. Kadınların iş hayatında aktif çalışmasının yanı sıra evde de mesai harcadıklarını ifade eden Prof. Dr. Mesut Özcan, “Göğüs bölgesi sorunlu ve büyüklüğü ileri derecede olan kadınlarda çeşitli sorunlar görülmektedir. Göğüslerdeki aşırı büyüme kadınlarda, kas gerilmeleri, sırt ve boyun ağrıları, sutyen askıları ile omuzlarda oluşan çöküklük gibi problemler ile sportif aktivitelere katılamama gibi sonuçlar doğurmaktadır. İki tane ağır kitlenin yer çekiminin gücüyle vücudu devamlı öne çekmesi sonucu zamanla kamburlaşma durumları da ortaya çıkabilir.” dedi.

 

Küçültme ameliyatlarında göğüslerin mevcut büyüklükleri ve sarkıklık derecesi, kişinin vücut ölçüleri ve diğer faktörler dikkate alınarak yeniden şekillendirme yapıldığını belirten Özcan, “Estetik meme küçültme ameliyatı ile memeler küçültülerek normal boyutlarına ulaşır ve şekil olarak da dikleştirilerek estetik bir görünüme kavuşturulurlar. Elde edilen sonuçlar genellikle uzun süreli ve kalıcıdır. Böylece hasta güzel ve vücut yapısına uygun memelere sahip olmakla kalmaz, büyük ve sarkık memelerin yaratmış olduğu fiziksel ve psikolojik problemlerden de kurtulmuş olur.” diye konuştu.


Yayınlanma: 31/10/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?