RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Estetik Hayatın Olmazsa Olmazıdır


Tıptaki gelişmelerin insanoğlunun emrine amade olduğunu belirten uzmanlar kadınlarında erkeklerinde gelişen sosyo-kültürel yapı ile görünümlerine daha bir dikkat ettiğini söyledi.

 

Estetik yaptırmanın yıllar önce çekinilen bir durum olduğunu ifade eden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Aydın, estetik ve güzelliğin günümüz hayatında ayrılmaz parçalarından biri olduğunu belirtti. Op. Dr. Ufuk Aydın, “Branşımıza yönelik her gün yeni efsaneler öğreniyoruz. Ancak, hastalarımızda ne yazık ki bilgi kirliliği hat safhaya gelmiş durumda. Liposuction olarak adlandırılan yağ aldırma ameliyatları ile zayıflayacağını düşünenler. Yaz aylarında yapılacak ameliyatların sonuçlarının kötü olacağını söyleyenler. Burun estetiği sonrası burnum düşer mi diyen danışanlar. Meme protezinin ve lazer tedavilerinin kansere sebebiyet vereceği endişesinde olanlar gibi örnekleri çoğaltmak mümkün” dedi.

 

Estetik cerrahi prosedürlerin popüleritesinin artması ile toplumun her kesimindeki bireyin ilgili alanına giren bir gündem olmasıyla hakkında şehir efsanelerinin oluşmasının artık kaçınılmaz olduğunu aktaran Aydın “Estetikte, cerrahi ve cerrahi dışı pek çok yöntem sayesinde zamanı geri alabilmek bugün mümkün hale gelmiştir. İstenilen form ve sonuca ulaşma yolunda her gün farklı kaynaklardan araştırma yaparak estetik hakkında birçok bilgiye sahip olunduğu düşünülebilir. Branşımızla ilgili doğruyu yanlıştan ayırmak ve gerçek bilgiye ulaşmak için kulak vereceğiniz kişinin estetik plastik cerrahi uzmanı olması unutulmamalıdır” diye konuştu.


Yayınlanma: 08/11/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?