Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Burun Estetiği Ameliyatı Açık Teknikle mi, Kapalı Teknikle mi Yapılmalı?


Alakalı konu

Burun Estetiği

Video Açıklaması 4706 izlenme

Burun estetiği ameliyatı açık teknik ve kapalı teknik olarak yapılabiliyor. Açık teknikte burunun yapılarını daha kolay görmek ve ulaşmak mümkündür. Bazı vakalarda açık teknik bazı vakalarda kapalı teknik tercih edilir. Bu birazda estetik cerrahın tercihi, eğilimi ile ilgili bir şeydir. Bazı estetik cerrahlar var ki tüm vakalarında ya açık ya da kapalı teknik uygularken; bazıları da var ki ihtiyaca duruma burun deformasyon niteliğine göre teknik tercih ediyor.

Burun estetiği ameliyatı genellikle genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat sonrasında göz çevresinde bir miktar şişlik morluk olabiliyor. Bunun derecesi kişiden kişiye değişiyor; bazı kişilerde yok denecek kadar az olduğu halde bazı kişilerde biraz fazla olabiliyor ama birkaç haftalık süre içinde bu morluk ve şişlik ortadan kalkıyor. Geri kalan ödem durumu ise; zaman içinde gerileme gösteriyor.

Burun estetiği ameliyatının nihai sonucunu 6 ay ile bir yıllık süreç içerisinde görebiliriz. Erken dönemde gözlemlenen görüntü gerçek ameliyat sonu olarak sayılabilecek görünüm değildir.

0541 241 94 90