Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Göğüs Büyütme Estetiği

Göğüs Büyütme Estetiği


Kadın bedeninde görünümü fiziken tamamlayan memelerin hacimsel durumu kadınlığın en önemli simgelerinden biridir. Bel kalça oranı ile göğüs kafesi ve omuzların genişliği de düşünüldüğünde meme hacminin ne kadar olduğu önem kazanmaktadır. Gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşamayan ya da çeşitli sebeplerle (doğum, emzirme vb) küçülebilen göğüsleri meme dokusu arkasına yerleştirilecek silikon protezler ile daha dolgun, daha dik ve estetik olarak daha güzel görünümlü hale getirmek mümkündür. Göğüslerden biri diğerine göre küçük asimetrik olabilir ya da biri doğumsal olarak hiç olmayabilir de. Yine silikon protezler ile her iki meme eşit hale getirilebilir.

 

Meme hacminin ne kadar büyütüleceği; hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve bel, kalça, omuz genişliği, göğüs kafesinin ölçülerinin oranı dikkate alınarak hasta ile birlikte belirlenir. Kullanılan meme protezlerinin farklı çeşit ve ölçülerde olanları vardır. Bunlardan hangisinin kullanılacağı, avantaj ve dezavantajlarıyla birlikte hasta ile konuşularak, hastanın ihtiyacı ile estetik cerrahın eğilimine göre belirlenir. Amaç; en güzel ve doğal meme kıvamına ulaşabilmektir. Protez büyüklüğünde kesin ölçüler operasyon sırasında netleşir.

 

Her operasyonun kendine özel ve genel riskleri vardır. Göğüs büyütme ameliyatlarıyla ilgili cerrahinin muhtemel riskleri ve ilgili komplikasyonları hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmasında yarar vardır. Meme büyütme operasyonu düşünen hasta sigara kullanıyorsa ameliyat öncesinde kesmelidir. Düzenli olarak kullandığı ilaç ve/ veya ilaçlar ( şeker, tansiyon, kan sulandırıcı vs.) varsa bunu yine operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli görülen ilaçlara zaten ameliyatı yapacak estetik plastik cerrahi doktoru operasyondan makul süre önce ara verdirecektir.

 

Ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı’nın iyileşme dönemi sırasındaki takiplerine ve tavsiyelerine titizlikle uymakla komplikasyon riskini azaltmak mümkündür. Meme büyütme operasyonu meme dokusunun altına yerleştirilen silikon protezlerle meme hacminin artırılması işlemidir. Gelişen tıbbi teknolojide üretilen, doğal form sağlayan silikon protezler kullanılır. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1–1,5 saat kadar sürer. Dikişler estetik cerrahi kurallarına göre yapılır. Hasta aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilebilen ağrı yakınmaları olabilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilirler. Elde edilen sonuçlar genellikle çok doğal ve tatminkârdır.

 

Göğüs Büyütme Estetiği Videoları

Göğüs Büyütme Estetiği için Sık Sorulanlar

Meme büyütme operasyonu nedir?
Meme büyütme operasyonu meme dokusunun altına yerleştirilen silikon protezlerle meme hacminin artırılması işlemidir.
Meme büyütme için uygun adaylar kimlerdir?
Silikon protez ile meme büyütme estetiği ameliyatı; gelişme geriliği nedeniyle küçük kalan, doğum ve emzirme sonrası hacim kaybı yaşamış, kanser gibi bir hastalık sebebiyle doku kaybı yaşamış bayanlarda göğüslere olması gereken hacim ve dolgunluğu kazandırabilmek için güvenle yapılan bir işlemdir. Göğüslerden biri diğerine göre küçük asimetrik olabilir ya da biri doğumsal olarak hiç olmayabilir de. Yine silikon protezler ile her iki meme eşit hale getirilebilir.
Meme büyütmenin sınırı var mıdır?
Meme büyütme estetiğinde bir sınır vardır. Bel kalça oranı ile göğüs kafesi ve omuzların genişliği de düşünüldüğünde meme hacminin ne kadar olduğu önem kazanmaktadır. Bahsettiğimiz sınır vücut orantıları göz önüne alınarak estetik plastik cerrahi uzmanı tarafından belirlenir ve bu bilgi hastaya aktarılır.
Meme büyütme estetiği nasıl yapılır?
Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1–1,5 saat kadar sürer. Meme büyütme ameliyatında meme dokusunun altına veya göğüs kasının altına silikon protezler yerleştirilir. Silikon protezler; meme başından, koltukaltından veya meme altı kıvrımından yapılan kesilerle girilerek yerleştirilirler. Silikon protezin yerleştirme şekli; estetik cerrahın eğilimi ve hastanın ihtiyacına göre belirlenir.
Meme büyütme estetiğinde meme ne kadar büyütülebilir?
Meme hacminin ne kadar büyütüleceği; hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve bel, kalça, omuz genişliği, göğüs kafesinin ölçülerinin oranı dikkate alınarak hasta ile birlikte belirlenir. Kullanılan meme protezlerinin farklı çeşit ve ölçülerde olanları vardır. Bunlardan hangisinin kullanılacağı, avantaj ve dezavantajlarıyla birlikte hasta ile konuşularak, hastanın ihtiyacı ile estetik cerrahın eğilimine göre belirlenir. Amaç; en güzel ve doğal meme hacmi ve kıvamına ulaşabilmektir. Protez büyüklüğünde kesin ölçüler operasyon sırasında netleşir.
Meme büyütme operasyonu için uygun mevsim ne zamandır?
Meme büyütme her mevsimde yapılabilir bir estetik cerrahi operasyondur.
Meme büyütme estetiği gebeliğe ve emzirmeye engel midir?
Meme büyütme estetiğinde meme dokusuna müdahale edilmez. Silikon protezler meme altında ya da göğüs kasının altında oluşturulacak yuvalara yerleştirilir. Dolayısıyla meme dokusu ve süt kanallarının bütünlüğüne zarar verilmez. Bu nedenle meme büyütme estetiği ameliyatı gebeliğe de emzirmeye de engel değildir.
Meme büyütme estetiği ile doğal bir sonuç elde etmek mümkün müdür?
Tabi ki mümkündür ve çoğu kez öyle olur. Ancak her ameliyatta olduğu gibi çok düşük düzeyde de olsa estetik sonucun istediğimiz şekilde olmama olasılığı vardır. Bunlar minik revizyonlarla düzeltilebilecek durumlardır.
Meme büyütmede kullanılan silikon protezin ömrü ne kadardır?
Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezlerin belirli bir ömrü yoktur. FDA onaylı silikon protezler ömür boyu vücudunuzda sorun yaşatmadan kalabilir.
Meme büyütmede kullanılan silikon protezler patlar mı?
Dokunma veya sıkmayla meme protezi kolay kolay patlamaz. Meme protezinin patlaması için çok ciddi bir künt travma yaşanması gerekir yada delici kesici aletle yaralanma olması gerekir.
Meme büyütme ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Meme büyütme operasyonu düşünen hasta sigara kullanıyorsa ameliyat öncesinde kesmelidir. Düzenli olarak kullandığı ilaç ve/ veya ilaçlar ( şeker, tansiyon, kan sulandırıcı vs.) varsa bunu yine operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoru ile paylaşmalıdır. Gerekli görülen ilaçlara zaten ameliyatı yapacak estetik plastik cerrahi doktoru operasyondan makul süre önce ara verdirecektir.
Meme büyütme ameliyatında iz kalır mı?
Meme büyütme ameliyatından hemen sonra kızarık halde olan izler zamanla belli belirsiz hale gelir. Bu belli belirsiz iz göğüs altında kalacağından kişi için rahatsızlık vermez.
Meme büyütmede kullanılan silikon protezler mamografiyi etkiler mi?
Mamografi işlemi öncesinde mamografi teknisyenine silikonunuz olduğunu söylemeniz önemlidir. Büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezler mamografi görüntülemesi almaya veya ultrasonla tetkike engel değildir. Eğer aile geçmişinizde meme kanseri vakası var ise bunu meme büyütme estetiği yapacak estetik plastik cerrahi uzmanı ile mutlaka paylaşmanız gereklidir.
Meme büyütme estetiğinde kullanılan protezler kanser yapar mı?
Meme protezinin, kansere neden olduğunu kanıtlayan bir çalışma literatürde yoktur. Yapılan araştırmalarda, 20–30 yıl gibi uzun süreler boyunca takip edilen hastalar incelenmiştir.

Göğüs Büyütme Estetiği için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 18/01/2017

0541 241 94 90