RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Saç için PRP

Saç için PRP


PRP “Platelet Rich Plasma” (Trombositten Zenginleştirilmiş Plazma) uygulamasının kısa adıdır. Trombosit yönünden zengin sıvının elde edilmesi için kişiden az miktarda kan alınarak özel bir işlemden geçirilir. Daha sonra da elde edilen bu sıvı ile sorunlu bölgeye uygulama yapılır.

Trombosit hücreleri, kanın pıhtılaşmasında ve hasarlı damarları, dokuları onarmakla görevli; büyüme faktörlerini içeren hücrelerdir. PRP uygulaması ile hedef bölgeye, çok sayıda trombosit ve içeriğindeki büyüme faktörleri taşınmış olur.

PRP güvenli bir yöntemdir çünkü; kişiden alınan kan, kapalı bir sistem yardımıyla işlemden geçirilip yine aynı kişiye kullanılır. İlk uygulamadan 3 hafta sonra etkisi ortaya çıkmaya başlar. Uygulama sayısı arttıkça uzun süreli ve belirgin bir etki oluşur.

PRP enjekte edildiği bölgede kök hücreleri uyarır ve kök hücrelerin aktif hale geçmesini sağlar. Enjeksiyon sıvısı içeriğinde kök hücre yoktur, yoğun olarak trombositler bulunmaktadır. PRP’nin tamir edici, kök hücrenin ise yeniden oluşturucu etkisi vardır. PRP yönteminin en büyük avantajı yabancı maddelerin değil; hastanın kendi kanın kullanılmasıdır. Böylece alerji gibi yabancı maddelere karşı oluşabilecek reaksiyonlar görülmez.

Hastadan alınan kan özel bir işlemden geçer. Bu işlem ile kanın, trombosit açısından zengin kısmı elde edilir. Saçlı deri problemlerinden biri olan saç dökülmesinde bölgeye kanın bu kısmı enjekte edilir. Enjekte edilen sıvı içinde yoğun olarak bulunan trombositlerin içerdiği büyüme faktörleri saçın yenilemesini sağlamaktadır.

Saç için PRP için Sık Sorulanlar

Saç için PRP uygulama şekli nedir?
Mezoterapi şeklinde uygulanabilir. Ayrıca cilt yenileme Stimülatörü olan epiroller, dermaroller,dermapen uygulamalarında PRP kombine olarak kullanılabilir.
Saç için PRP Uygulama Ne Kadar Sürer?
Saç için PRP uygulama süresi 30-45 dk kadar sürer.
Saç için PRP Seans Sayısı ve Aralıkları Nedir?
Saç için PRP uygulamasında 3 seans gereklidir. Uygulama 15-20 gün aralıklarla yapılır.Tedavi seansları tamamlandıktan sonra 6 ayda bir tekrarlanan seanslar kalıcı etki alınması için önemlidir.
PRP Uygulaması Ağrılı bir İşlem midir?
Ciddi bir ağrı acı hissedilmez. İşlem sırasında hissedilebilecek hafif bir rahatsızlık olağan bir durumdur.
PRP’nin yan etkisi var mıdır?
Kişinin kendisinden alınan kan işlemden geçirildikten sonra gerekli hücreler yine kişinin kendisine verilir. Sonuç itibariyle bu tedavinin hiçbir zararı yoktur. İşlem sırasında enjeksiyon yerinde oluşabilenhafif bir ödem, morluk ve kızarıklık kısa süre içinde kaybolacaktır.
PRP Uygulaması Kimlere Yapılmaz?
Kanser hastaları, kan sulandırıcı ilaç kullanımı ve trombosit sayısı yetersiz hastalarda PRP tedavisi uygulanmaz.

Saç için PRP için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 25/11/2019

0541 241 94 90