Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Cilt için PRP

Cilt için PRP


PRP Nedir?

PRP “PlateletRichPlasma” (Trombositten Zenginleştirilmiş Plazma) uygulamasının kısa adıdır.Trombosit yönünden zengin sıvının elde edilmesi için kişiden az miktarda kan alınarak özel bir işlemden geçirilir. Daha sonra da elde edilen bu sıvı ile sorunlu bölgeye uygulama yapılır.

 

PRP Uygulamasında Amaç Nedir?

Trombosit hücreleri, kanın pıhtılaşmasında ve hasarlı damarları,dokuları onarmakla görevli; büyüme faktörlerini içeren  hücrelerdir. PRP uygulaması ile hedef bölgeye, çok sayıda trombosit ve içeriğindeki büyüme faktörleri taşınmış olur.

 

PRP ile yapılan tedavi güvenli bir yöntem midir?

PRP güvenli bir yöntemdir çünkü; kişiden alınan kan, kapalı bir sistem yardımıyla işlemden geçirilip yine aynı kişiye kullanılır.

 

PRP uygulamasının etkisi ne zaman görülmeye başlanır?

İlk uygulamadan 3 hafta sonra etkisi ortaya çıkmaya başlar. Uygulama sayısı arttıkça uzun süreli ve belirgin bir etki oluşur.

 

PRP ve Kök Hücre Aynı Anlama mı Gelir?

PRP enjekte edildiği bölgede kök hücreleri uyarır ve kök hücrelerin aktif hale geçmesini sağlar. Enjeksiyon sıvısı içeriğinde kök hücre yoktur, yoğun olarak trombositler bulunmaktadır. PRP’nin tamir edici, kök hücrenin ise yeniden oluşturucu etkisi vardır.

 

Diğer yöntemlere göre PRP yönteminin avantajları nelerdir?

PRP yönteminin en büyük avantajı yabancı maddelerin değil; hastanın kendi kanın kullanılmasıdır. Böylece alerji gibi yabancı maddelere karşı oluşabilecek reaksiyonlar görülmez.

 

PRP ile cilt yenilenmesi süreci nasıldır?

Hastadan alınan kan özel bir işlemden geçirilir. Bu işlem ile kanın, trombosit açısından zengin kısmı elde edilir. Ciltte problemli olarak görülen bölgeye kanın bu kısmı enjekte edilir. Enjekte edilen sıvı içinde yoğun olarak bulunan trombositlerin içerdiği büyüme faktörleri, kollojen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarır ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlar.

Bu işlemde özellikle yaraların iyileşmesi, kırışıklık, akne izleri gibi cilt problemlerinin büyük ölçüde giderilmesi ve cildin yenilenmesimümkün olabilmektedir.

 

Cilt için PRP uygulama şekli nedir?

Mezoterapi şeklinde uygulanabilir. Ayrıca cilt yenileme stimülatörüolan epiroller, dermaroller,dermapen uygulamalarında PRP kombine olarak kullanılabilir.

 

Cilt İçin PRP Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Cilt için PRP uygulama süresi 30-45 dk kadar sürer.

 

Cilt için PRP Seans Sayısı ve Aralıkları Nedir?

PRP uygulaması 10-15 gün aralıklarla ve en az 3 seans yapılmalıdır. Tedavi seansları tamamlandıktan sonra 6 ayda bir tekrarlanan seanslar kalıcı etki sağlanması için önemlidir.

 

PRP Uygulaması Ağrılı bir İşlem midir?

Ciddi bir ağrı acı hissedilmez. İşlem sırasında hissedilebilecek hafif bir rahatsızlık olağan bir durumdur.

 

PRP’nin yan etkisi var mıdır?

Kişinin kendisinden alınan kan işlemden geçirildikten sonra gerekli hücreler yine kişinin kendisine verilir.  Sonuç itibariyle bu tedavinin hiçbir zararı yoktur. İşlem sırasında enjeksiyon yerinde oluşabilen hafif bir ödem, morluk ve kızarıklık kısa süre içinde kaybolacaktır.

 

PRP Uygulaması Kimlere Yapılmaz?

Kanser hastaları, kan sulandırıcı ilaç kullanımı ve trombosit sayısı yetersiz hastalarda PRP tedavisi uygulanmaz.


Cilt için PRP için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 25/11/2019

0541 241 94 90