Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Silikon Protezle Meme Büyütme Estetiğinde Merak Edilenler


Kadın; kadınlığın simgesi olan göğüslerinin küçük olması sebebiyle, çekici görünmediğini hatta ayna karşısında erkekten farkı olmadığını düşünerek huzursuz olabilir ve bu çok normaldir. Silikon protez ile meme büyütme estetiği ameliyatı; gelişme geriliği nedeniyle küçük kalan, doğum ve emzirme sonrası hacim kaybı yaşamış, kanser gibi bir hastalık sebebiyle doku kaybı yaşamış bayanlarda göğüslere olması gereken hacim ve dolgunluğu kazandırabilmek için güvenle yapılan bir işlemdir.

 

Kadın göğsünde ideal figür; kültüre ve zamanın moda şartlarına göre değişkenlik gösterse de, hacimsel olarak dolgun ve dik görünüm her zaman diliminde kadın çekiciliğinin simgesi olmuştur.  Dolgun ve dik göğüs; ortak noktada kabul gören değerler olsa da, büyüklük konusunda kesin çizgiler çizilememiştir. Meme büyütme estetiğinde kullanılacak silikon protezin boyutu öncelikle kişinin vücut özellikleri ile uyumlu olacak şekilde seçilir. Var olan meme hacminin ne kadar büyütüleceği, hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte tartışılarak planlanır. Ancak kesin ölçüler yine ameliyat sırasında belirlenir.

 

Silikon protez ile yapılacak meme büyütme estetiği ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri de gebelik ve emzirmedir. Meme büyütme estetiğinde kullanılacak implant kas altına yerleştirilir. Bu teknik ile süt bezlerine ve kanallarına zarar verilmez. Meme büyütme estetiği yaptırmak; gebeliğe de emzirmeye de engel değildir.

 

Ülkemizde en yoğun talep gören estetik operasyonlardan biri olan meme büyütme estetiğinde amaç her ne kadar büyütme gibi gözükse de şekillendirme de önem arz eder. Meme büyütme estetiği sonrasında; normal olmayan sertlik, iki top yerleştirilmiş gibi bir görünüm doğal meme büyütme estetiği olarak kabul edilmez.  Gelişen tıp teknolojisinde kişinin ihtiyacına cevap verecek doğal formlar yakalanabilmesi için aynı hacimde olan ancak farklı şekil ve boyutlarda protezler üretilmektedir.  Her vücut yapısına uygun bir implant bulmak mümkündür. Pek çok bayan kusursuz görünümüne katkıda bulunan estetik ameliyatlarda yüz güldüren sonuçlar aldığı için, bu operasyonların tercih edilme oranı gün geçtikçe artırmaktadır.


Yayınlanma: 31/08/2016

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90