Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Meme büyütme estetiğinde yeni moda


Kadın; kıyafetini en iyi şekilde taşıyabilmek, bunun içinde kıyafetin altındaki bedeniyle güzel görünmek ister. Çeşitli sebeplerle küçülebilen ya da gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşamayan göğüslere silikon protezler ile meme büyütme yapılabilir.

 

Kadın bedeninde görünümü fiziken tamamlayan memelerin hacimsel durumu kadınlığın en önemli simgelerinden biridir. Öyle ki; yüzyıllar öncesinden günümüz modern toplumuna kadar sanatın her dalında kadın göğsü bereket ve güzelliğin sembolü, kadınlığın baş simgesi olarak eserlerde tasvir edilmiştir. Kadın için önemli cinsellik ve kadınlık objesi olan memenin; gelişim geriliği veya çeşitli sebeplerle küçülmüş olması duygusal, sosyal ve psikolojik yıkım demektir. Meme küçüklüğü sebebiyle bazı kadınlar kıyafetin altındaki bedeniyle güzel görünmediğini düşünerek karşı cinsin yanında çekingen - pasif kalabilir, kalabalık ortamlarda yaşadığı özgüven eksikliği ile kendini toplumdan soyutlayabilir. Bu durum kadının benliğinde yaşadığı eksiklik ve / veya kayıp düşüncesi ile derin psikolojik travmalara sebebiyet dahi verebilir.

 

Meme büyütme operasyonlarını tercih eden bayanlar iki farklı gruptan oluşuyor. İlk sırada çeşitli sebeplerle gelişme geriliği sonucunda memenin yeterli büyüklüğe ulaşamadığı kadınlar ikinci sırada ise yaşanan kilo kaybı ve / veya gebelik sonrası emzirme süreci ile hacim kaybı yaşanmasına dayalı olarak meme büyütme estetiğine ihtiyaç duyan kadınlar yer alır. Özellikle yirmili yaşlarda meme gelişimi yetersiz olan bayanlarda meme büyütme estetiği oldukça revaçta.

 

Var olan meme hacminin ne kadar büyütüleceği, hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte görüşülür. Kesin ölçüler ise ameliyat sırasında belirlenir. Meme büyütme estetiğinde yeni moda naturel formlardır.  Bu arada şunu da belirtmem gerekir ki; hacim gelişen protez teknolojisi ile tek ölçüt olmaktan çıktı. Gelişen teknolojide üretilen slikon protezler sayesinde doğal bir formda sağlanabiliyor.

 

Meme dokusu arkasına yerleştirilerek göğüslerin büyütülmesini sağlayan silikon protez ile küçük olan memeyi; daha dolgun, daha iri, daha dik ve estetik olarak daha güzel görünümlü hale getirmek mümkündür. Meme büyütme estetiği sonrası kadın, vücudunun kazandığı yeni kimlik ile her kıyafeti kendine daha fazla yakıştırır, toplumsal ilişkilerde pasiften aktif role geçer diğer bir deyişle özgüven artışı yakalarken; iş, özel ve sosyal hayatında da olumlu etkiler yaşar.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90