Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Hamilelik Sonrası Estetik


Hamilelik sonrasında sık olarak karşılaşılan en önemli sorunlardan biri vajenin ileri derecede gevşemesi ve bollaşmasıdır. Bu, normal doğum yapmış birçok kadında doğum esnasında gerilen ve genişleyen dokuların doğum sonrasında normale dönememesine bağlıdır. Mükerrer doğumlar ve yaşın ilerlemesi bu problemi artırıcı rol oynar. Böyle durumlarda hem estetik görünümü düzeltmek ve hem de ilişki hazzını artırma amacıyla vajina estetiği (vajina daraltma) operasyonları yapılır. Bu operasyonla fazla olan bir miktar doku çıkarılır ve gevşeyen kas dokusu birbirine dikilerek daraltma gerçekleştirilir.
Normal doğum sırasında görülebilen doğum yırtıklarının veya doğumu kolaylaştırmak amacıyla yapılan kesinin(epizyotomi)düzgün onarılamaması ya da onarım sonrası enfeksiyon, yara ayrışması vs. gibi komplikasyonların görülmesi sonucunda vajen girişinde hem estetik görünüm bozukluğu ve hem de bollaşma ortaya çıkabilir. Bu da yapılacak bir vajinoplasti (vajen estetiği) operasyonu ile cerrahi olarak düzeltilebilir.
 

Meme Estetiği (Meme Küçültme – Büyütme – Dikleştirme)

Gebelik ve emzirme gibi etmenler sonucunda memelerde sarkmalar ortaya çıkar. Özellikle gebelik ve emzirme döneminde ve de aşırı kilo alındığında memeler normalden çok büyük hale gelirler. Bu aşamada memeyi çevreleyen deri örtüsü de genişler. Emzirme dönemi bitince veya alınan kilolar verildiğinde meme dokusu küçüldüğü halde memeyi çevreleyen deri aynı oranda küçülmezse sarkmalar kaçınılmazdır. Bazı kişilerde ise meme dokusu küçülürken üzerini örten deri de aynı oranda sıkılaşır ve herhangi bir sarkma olmaksızın meme eski şeklini alır. Ne yazık ki bu denli şanslı bayanların oranı oldukça düşük düzeydedir. Memelerde oluşabilecek her türlü şekil bozukluğu gibi memelerin sarkması da kişinin psikolojisi üzerine baskı oluşturabilir, hem cinsel ve hem de sosyal yaşamını olumsuz etkileyebilir.
 
Doğum ve emzirme sonrası dolgunluğunu yitirmiş ve küçülmüş memeler silikon protezlerle estetik olarak düzeltilebilir. Ancak çevresindeki deri gevşemiş ve ileri derecede sarkmış olan memeler için, silikon protez yerleştirme tek başına uygulandığında meme görünümünde yeterli dikleştirme sağlanamayabilir. Bu durumda ek olarak uygun yerlerden deri fazlalıkları alınır, meme başı olduğundan daha üst seviyeye çıkarılarak meme dikleştirme işlemi de yapılabilir. Hacim olarak normal memelerde ise sadece dikleştirme işlemiyle tatminkar sonuçlar alınabilir. Bu uygulama sonucunda ise sadece meme protezi konmasına göre daha fazla iz kalabilir.
 

Karın Estetiği (Abdominoplasti)

Özellikle gebelik sonrasında karın derisinde bollaşma, çatlaklar ve sarkma meydana gelir. Bunlar genellikle bir veya birden fazla kez doğum yapmış ya da ikiz gebelik geçirmiş, gebelik esnasında aşırı kilo almış bayanlarda çoğunlukla rastladığımız bulgulardır. Bu bulgular vücudun genel görüntüsünü ve estetiğini bozarak kişide psiko-sosyal sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Yapılacak başarılı bir karın estetiği operasyonu tüm bu sorunları ortadan kaldırır, kişinin kendine güvenini ve motivasyonunu arttırır.
 

Liposuction

Doğumlardan sonra karında meydana gelen çatlak ve sarkmaların giderilmesi için tek başınaliposuction uygun bir yöntem değildir. Ancak doğum veya doğumlar yapmış olsa da, karın derisinde çatlaklar ve sarkma oluşmamış ve fakat yağ birikintisi olan, deri tonüsünü (gerginliğini) kaybetmemiş kişilere liposuction uygulanabilir. Bir diğer deyişle deri elastikiyetini kaybetmemiş kişilerde liposuction ameliyatı uygulanabilir. Genetik özelliği ya da yaşı nedeniyle deri diriliğini ve gerginliğini kaybetmiş kişilerde liposuction sonrası ortaya çıkabilecek sarkma ve buruşukluklarliposuction uygulaması için sınırlayıcı faktörlerdir. Böyle durumlarda sadece liposuctionyetmeyebilir, beraberinde dermolipektomi dediğimiz fazla deri çıkarma işlemleri de gerekebilir.
 
Hamilelik esnasında aşırı kilo alımına bağlı olarak vücudun bazı bölgelerinde estetik görünümü bozan çıkıntılar ortaya çıkar. Bu çıkıntılar kişi ne kadar diyet ve ne kadar spor yaparsa yapsın kaybolmazlar. Çünkü bu bölgelerdeki yağ dokuları karakter olarak diğer bölge yağ dokularından farklıdır. Kişi kilo aldığı zaman diğer bölge yağ dokularına göre daha çok yağ depoladıkları halde kilo verirken depoladıkları yağı muhafaza ederler. Bu kısır döngüyü kırmanın  yolu liposuctionoperasyonudur.
 

TRIACTIVE (lazerli vakum masajı ile bölgesel incelme)

Hamilelik ve emzirme sonrası ortaya çıkan bölgesel yağ birikimlerinin, selülitlerin ve cilt pörsüklüğünün giderilmesinde cerrahi dışı yöntemler arasında etkili olan sistemlerden birisi,triactive cihazı ile lazerli vakum masajıdır.
 
Triactive (lazerli vakum masajı); cildinize normal bir denge kazandırma işlevine sahip üç ayrı yöntemin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuştur. Yeni bir soğutma sisteminin, ritmik masajın ve derin lazer uyarıcılarının etkilerini birleştirerek, selülit görüntüsünü çarpıcı bir şekilde azaltmak için tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra yağ oluşumlarının azaltılması konusunda çok olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda liposuction tedavisinin destekçisi olarak tanımlanmaktadır. Ağrısız olan bu işlem vücudun her yerine uygulanabilir.

Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90