Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Dümdüz bir karın hayal değil


Estetik, hoş, alımlı, zarif bir görünüm günümüzde her anlamda önem kazanmaya devam ettiği sürece estetik cerrahi de güncelliğini kaybetmiyor. Hele ki yaklaşan mevsim; yaz ve de plaj mevsimi ise…

 

Estetik cerrahinin genel anlamda dikkatleri üzerine çektiği nokta;  kusursuz vücut hatlarıdır. Dokulara saygılı olan estetik cerrahide; doku onarımı esas alınır. Erkek ve/veya bayan fark etmeksizin karın bölgesindeki doku deformasyonları kişinin bedensel ve ruhsal sağlığını olumsuz etkiler. Hormonal değişimler, genetik yatkınlık, sık kilo alıp vermek ve/veya durağan bir yaşam tarzı karın deformasyonlarının başlıca nedenleri arasında sayılabilir. Özellikle bayanlarda doğum sonrası veya hızlı kilo vermeye bağlı göbek deliği altındaki bölgenin derisinde katlanmalar, sarkmalar ve çatlaklar en sık şikâyet edilen durumlardır.

 

Muhteşem karın kaslarına sahip olmak; yağsız, düz ve estetik bir görünüm; karın germe operasyonu ile hayal olmaktan çıkmıştır.  Diğer bir adıyla abdominoplasti ameliyatı için göreceli olarak iyi bir vücut ölçüsüne sahip olan ancak karın bölgesinde diyet ve egzersizle gideremedikleri fazla yağ dokusuna ve gevşek karın derisine sahip kadın ve erkekler uygun adaylardır.

 

Estetik cerrahide hiçbir zaman tek noktaya kanalize olmayı uygun bulmuyorum.  Vücudu bir bütün olarak kabul etmek gerekir. Yapılan muayenelerde başvurumuz hangi bölge ile ilgili olursa olsun vücut bütünlüğü korunarak muayene esas alınmalıdır. Karın estetiğinde karın dokularını istenilen orana kavuşturduktan sonra onu tamamlayan vücut öğelerinde (bel – simit bölgesinde, basenlerde yağ stoklanmaları olması, göğüs bölgesinde deformasyon bulunması vs) problem teşkil eden bir görünüm varsa opere edilmiş bölge dışında sonucun başarılı olduğunu söylemek mümkün değildir.

 

Nasıl ki gevşemiş, yağlanmış ve çeşitli sebeplerle meydana gelmiş deri deformasyonları var olan bir karın güzel değilse, tahta gibi bir karın da kesinlikle estetik ve çekici değildir. Kadınlarda karın bölgesi; düz, göbek deliği bölgesinin konkav (iç bükey - çukur) ve karın alt kısmının hafif oval görünümde olması, bel girintisinin ise belirgin olması hedeflenir. Bayanın tercihi doğrultusunda kaslarının bir miktar belirginleştirilebilmesi de mümkündür.  Erkekte ise bel girintisi olan, düz ve karın kasları belirgin karın bölgesi göze hoş görünür.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90