RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Trend Artık Burun Değil Profil Estetiği


Akıllı telefonlardaki otomatik fotoğraf düzenleyici programlar sebebiyle bireylerin artık kendi orijinal görünümlerini beğenmez hale geldiğini belirten uzmanlar, estetik burun ameliyatlarında artık sadece burun değil, çene ve alnın da beraberinde değerlendirildiği profile yönelik estetik işlemler talep edildiğini söylüyorlar.

 

Sosyal medyada genellikle gençlerin fotoğraf düzenleyici programlar kullandığı için burun estetiği ameliyatı olmak istediğini belirten Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mesut Özcan, “Bu talep ile gelen kişilerin yüzde 75'i, yine sosyal medyayı en yoğun kullanan 18-25 yaş arası gençlerden oluşuyor. Birçok kişi burun estetiğini daha güzel bir profile sahip olmak için istiyor. Ancak çenesi ve alnı geride olan kişiler için burun estetiği tek başına profilin dengelenmesi açısından yeterli olmayabiliyor. Estetik burun ameliyatı ile birlikte çene ucunda kısalık olan bir hastanın çene ucunu da aynı seans da bir miktar yağ enjeksiyonu ile şişirdiğimiz zaman elde edilecek sonuç çok çarpıcı olabilmektedir” dedi.

 

Burunun insan yüzündeki ifadeye çok büyük anlamlar verdiğini belirten Özcan, burun ile birlikte yüzün diğer öğelerinin de bir bütün olarak değerlendirildiğini söyledi. Özcan, “Profil estetiği  ve estetik burun ameliyatlarında ideal sonuç bence doğal görünümlü, estetik ameliyat olduğu fark edilmeyen, yüzdeki diğer yapılarla uyumlu ve oranlı, solunum problemi olmayan, yüzdeki diğer yapıların güzelliklerini maskelemeyen tam tersi ortaya çıkaran bir sonuç olmalıdır” diye konuştu.


Yayınlanma: 09/06/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?