RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Saç Ekimi Anlık Bir Karar Olmamalı


Günümüzde saç dökülmesinin artık eskisi kadar korkulacak bir dert olmaktan çıktığının müjdesini veren uzmanlar, saç ekim kararı alırken aceleci olunmaması konusunda ise uyarılarda bulundu.

 

Saç ekim sonucunun hayal kırıklığına dönüşmemesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olduğuna dikkat çeken uzmanlar, basit bir işlem gibi gözükse de geri dönüşümlü bir operasyon olmadığının da altını çizdi. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi  Uzmanı Op. Dr. Ufuk Aydın, “Uzman bir estetik plastik cerrahın muayenesinden sonra saç ekimi kararı alındıysa, bu işlemin ciddiye alınması gerekir. Saç ekimi operasyonunda uzman ve ekibinin deneyimi oldukça önemlidir. Ekibin deneyimi saç ekiminin sonucunu belirleyecek en önemli faktördür. Saç ekimi konusunda belirli bir tecrübe ve deneyime sahip olmayan kişi veya kişilerin yaptığı operasyonlar genellikle başarılı geçmemektedir. Sonuç ekim yaptıran kişi için tam bir hüsrandır.  Hatalı bir saç ekimi ile doğal görünümden uzak kötü görünüm, kişinin özgüvenini kaybetmesine ve hatta psikolojisinin bozulmasına sebep verebilir. Bu nedenle saç ekimi konusunda yapılan araştırmalarda gelecek günler için atılacak bir adım olduğu düşünülerek acele etmemek gerekir” dedi.

 

Saç ekimi araştırması yapan kişilerin gördükleri reklamlar ve maliyetler ile etkilenerek kendilerini merdiven altı tabir edilen yerlerde bulduklarını da söyleyen Aydın, “Saç ekimi, lokal anestezi altında yapılan basit bir işlem gibi gözükse de, ciddi bir micro cerrahi işlem olduğu ve hastane ortamında yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Diğer bir yandan saç ekimi hakkındaki her aşamada tecrübe, profesyonellik, deneyim en birinci sırada gelen detaydır. Operasyonun başarısı kadar sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar hastaya ancak bu tecrübe ile aktarılabilir. Hastanın bilgilendirilmesi, devamında da ekim sonrası süreçlerin doğru takip edilmesi gerekir“ diye ekledi.


Yayınlanma: 31/01/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?