Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Aldatılan Kadın Çareyi Estetikte Arıyor


Yapılan bazı araştırmaların çarpıcı sonuçlarına göre, aldatılan kadın güzelleşmekten çok intikam için estetik ameliyatları tercih ediyor.

 

Günümüzde erken boşanmayla sonuçlanan evlliklerin sayısının gitgide arttığını belirten uzmanlar, aldatmanın sonu hazırlayan en yaygın sebeplerden biri olduğunu söylüyor. Kadınların aldatılmaya verdiği ruhsal tepkinin erkeklerden farklı olduğunu söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, “Bizim kadınımız aldatıldığında genellikle kusuru önce kendinde arıyor. Aldatılmanın getirdiği ruhsal çöküntüyle birlikte partnerine eskisi kadar çekici gelmediğini düşünerek, bu kusuru kendi bedenine yüklüyor.  Ve doğal olarak çareyi ilk olarak  biz Estetik Plastik Cerrahların kapısını çalarak arıyor.  Çünkü kadın doğası gereği her anlamda kendini güzel, alımlı ve rahat hissetmek ister. “ dedi.

 

Kadınların erkeklere göre estetik cerrahiyi daha  çok tercih ettiğini belirten Aydın “Eşinden ayrılan, aldatılan ve bu yüzden estetiğe yönelen kadınların sayısının gitgide arttığını görüyoruz. Diğer kadın hastalarımıza göre bu kişilerin istekleri daha tutkulu, beklentileri çok daha yüksek oluyor ve içlerindeki intikam duygularını olabildiğince gizlemeye çabalıyorlar.Biz uzmanlar, kadınların bu yaşadıkları yıkımı gizleme çabalarının yetersiz olduğunu seziyor ve onlara önce  küçük bir terapi şeklinde telkinlerde bulunmaya çalışıyoruz. Yapılacak estetik operasyonun yeni bir hayatın başlangıcı olmayacağını anlatıyoruz. Çünkü Estetik Cerrahinin ana kitaplarının hepsinde başkası için yapılacak estetiğin mutluluk getirmediği aksine kişiyi daha da büyük bir psikolojik bunalıma sürekleyebileceği yazar. Gerçekten de ,bizler günlük hayatta görüyoruz ki, memesine silikon yaptıran kadının kocası kadına tekrardan aşık olmuyor. Çünkü biz biliyoruz ki, aşk kalp ile beyinde yaşanır ve işe önce kalpleri onarmakla ve duyguları tazelemekle başlanmalıdır.  “ diye ekledi.


Yayınlanma: 25/08/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90