Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Diş Beyazlatma
Bu sayfa bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bu tedavi merkezimizde uygulanmamaktadır!

Diş Beyazlatma


Dişlerin yapısında oluşan renklenmelerin giderilmesi için yapılan işleme diş beyazlatma denir. Dişlerde oluşan renklenmelerin farklı sebepleri olabilmektedir. Diş renklenmesine sebep olan faktörler arasında; yenilen içilenler (sigara, kola, kahve, çay vb.), yaşlılık, eski protez, dolgu ve kaplamalar, kullanılan antibiyotik vb ilaçlar sayılabilir.

Diş beyazlatma işleminde dişin renginin ne kadar açılacağını dişin yapısı belirlemektedir. Herkeste aynı oranda beyazlatma mümkün olamamaktadır. Diş beyazlatma sonrasında bir sonraki işleme kadar geçen süre kişiye göre değişiklik gösterir. Bu süre 6 ay ile 2 yıl arasında değişir. Bu süre yeme içme alışkanlıklarına bağlı olarak kişinin kendisine de bağlı olan bir süreçtir.

Diş beyazlatma işlemini; diş hekimi kontrolünden sonra herkes yaptırabilir. İlerlemiş diş ve diş eti hastalığı ile ilerlemiş çürüğü bulunan kişilerin tedavileri tamamlandıktan sonra diş beyazlatma işlemi yapılabilir. Ağız ve diş yapısında gelişimi tamamlamamış kişilere ise diş beyazlatma önerilmez. Gebe ve emziren kadınlarda ise dikkatle uygulama yapılmalıdır.

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90