Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yarıyıl Tatilinde Estetik


Ergenlik sürecindeki gençlerde; kızlar güzelleşmenin, erkekler ise yakışıklı olmanın hesaplarını yapıyor. Son yıllarda estetik operasyon konusunda 15-19 yaş grubu gençlerden oldukça yoğun talep var. Gelen taleplere baktığımızda en yoğun dönemlerin yarıyıl tatili ya da yaz tatili olduğunu görüyoruz.

 

Erken yaşta artan talebin sebebi…

Görsel ve yazılı medyada kusursuz fiziği, yüz güzelliği ve taşıdıkları kıyafetlerindeki tarzlarıyla rol model kimlikler ön planda. Özellikle görsel medyada hangi kanalı çevirse bu rol modelleri ekranda gören genç ister istemez bunlardan etkileniyor. Bir de günümüz koşullarında görselliğin bu denli yüceltildiğini düşünürsek; toplumda beğenilmenin ve saygı görmenin anahtarının bu olduğunu düşünen genç ayna karşısında daha fazla vakit harcıyor ve beğenmedikleri yönleri için biz estetik plastik cerrahların kapısını çalıyor.

 

Gençlerin tercih ettiği operasyonlar…

Yarıyıl tatilinde gençlerin en çok tercih ettiği operasyonlar burun estetiği ve kulak estetiği. Bu konuda gençlerin ise en büyük destekçisinin anneleri ve babaları olduğunu görüyoruz. Amaç ise; ara tatil sürecinde tamamlanacak bir operasyonla, gencin yaz tatilinde mutlu olacağı yeni görünümünü kazandırmak. Burun estetiği ve kulak estetiği; genç fiziksel gelişimini tamamlamış ise bunu ön muayenede tespit ettiysek ve ailenin de rızası alındıysa yapabildiğimiz operasyonlar. Her iki operasyonda da iyileşme süreci için en az iki hafta yeterlidir. Yani genç okuluna asgari iyileşme sürecini tamamlayarak dönmüş olur. Elbette ki kendilerine bir estetik operasyonun nihai net sonucunun en az 6 ay sonrasında görüleceğini de söylüyoruz.

 

Sıcak bakmadığımız operasyonlarda oluyor…

Gençler arkadaş grupları içinde iddialı bir görünüme sahip olmak için; liposuction (yağ emme), karın germe, meme estetiği gibi taleplerde de bulunuyor. Bu saymış olduğumuz estetik operasyonları talep eden gençler 18 yaşın altındaysalar sıcak bakmıyoruz. Bunun iki temel sebebi var. Birincisi; bu operasyonları gerçekleştirebilmemiz için bireyin fiziksel gelişimini tamamlamış olması gerekir. İkincisi ise; 18 yaş altındaki genç ruhsal bir dalgalanma sürecindedir ve bedenleri ile ilgili düşünceleri değişkendir.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90