Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Kalıcı Makyaj
Bu sayfa bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Bu tedavi merkezimizde uygulanmamaktadır!

Kalıcı Makyaj


Tüm bayanlar günün her saati / anında bakımlı ve mükemmel görünmek ister. Gündelik yapılan makyaj bu ihtiyacı tam olarak karşılayamaz. Yağmurlu havada, sabah uykudan uyandığınızda, spor ve egzersiz sırasında, yüzme havuzu ve deniz aktivitesinde hatta ağladığınızda bile kalıcı makyaj ile her an bakımlı görünebilirsiniz. Kısaca kalıcı makyaj, kimine göre güzellik, kimine göre rahatlık, kimine göre bir zorunluluktur.  Yıllardır bilinen fakat bu kadar popülaritesini saklamış olan bu uygulama son yıllarda bilhassa çalışan hanımların hayatına büyük kolaylık getirmiştir. 7 gün 24 saat güzel ve mükemmel görünmeyi hangi bayan istemez ki ?  Her sabah kalıcı kaş ve eye – liner uygulaması ile zamandan ciddi şekilde tasarrufunuz olur. Düzenli yapılan makyaj silindiğinde ise kalıcı makyaj size harika bir ifade vermeye devam edecektir.

Tattoo yani dövmenin daha dikkat ve özenle çalışılması gereken bir koludur kalıcı makyaj... Teknik ve boya olarak çok farklı olmasa da dövme sanatı ile kalıcı makyaj arasında uygulama olarak en çok dikkat çeken dövme, insan ruhunun tene yansımasıdır. Kalıcı makyaj ise var olan güzelliği daha çok ortaya çıkararak, bu güzelliğin uzun süre kalıcılığını sağlamaktır. Hayatı kolaylaştıracak makyaj çözümleri konusunda tek olan kalıcı makyaj sayesinde; kontak lens hassasiyeti, makyaj malzemelerine alerji, yaşanan göz rahatsızlıkları ile makyaj yapamama durumları ortadan kalkıyor.

Kalıcı makyaj; cam şişe içerisinde reçeteli Sağlık Bakanlığı onaylı boyalar ile yapılan mikro pigment uygulaması dediğimiz bu işlem iğnelerin değdiği noktalara boya yerleştirme tekniğidir. Kalıcı makyaj, tamamen doğal mineral ve bitki köklerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kalıcı makyaj için kullanılan boyalar organiktir. Pigmentler tamamen doğal olup uygulama kişide alerjik reaksiyon göstermez.

Bu işlemler estetik ve güzellik amaçlı kullanılmakta olup, şekil bozukluklukları, kaş, kirpik estetiğinde bozuk görünümün düzeltilmesi işlemlerinde çok etkileyici sonuçları vardır. Uygulama yapılmadan önce, işlemi yapacak olan kişinin permanent make -up diplomasına sahip olmasına ve bu konuda deneyimlerinin olup olmadığına, çalışılan ortamın steril olmasına, kullanılacak pigmentlerin kalitesine çok dikkat edilmesi gerekir. Ve işlemler bittikten hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. İşlemlere, prova ve uygulama olarak 2-3 saat gibi bir zaman dilimi ayırmanız yeterlidir. Daha sonrasında evde kullanacağınız pomatlar ile iyileşme sürecini beklemeniz gerekmektedir. Makyaj yapıldıktan birkaç zaman sonra üzerinden ikinci bir uygulama gerekecektir. Bunun nedeni iğnenin boyayı bırakmadığı noktalar olabilir ve boşluklar bırakıp çizgilerin kesik kesik olmasına neden olabilir, ya da sizin iyileşme aşamasında dökülen crust, boşluklar yaratabilir ki buda hoş bir görünüm olmaz. Mutlaka ikinci bir kontrol uygulaması gerekecektir.

 

Kalıcı makyaj ile neler yapılabilir?

 

Kalıcı makyaj kaş uygulaması:

 • Seyrek kaşlara daha sık bir görünüm verilebilir,
 • Bozuk kaşlar daha düzgün ve güzel olabilir,
 • Kavis verilebilir,
 • Dökülmüş kaşlara yeniden kaş çizilir,
 • Düşük görünen kaş şekli kalıcı makyaj ile kaldırılabilir,
 • Orantısız ve / veya  asimetrik kaşlara şekil verilebilir.

Kalıcı makyaj eye-liner uygulaması:

 • Büyük gözlere daha küçük görünüm verilebilir,
 • Küçük gözleri daha büyük gösterebilir,
 • Kirpikleri daha yoğun gösterebilir,
 • Düşük gözler yukarı kalkmış görünüm verilebilir,
 • Bitişik gözleri ayrık görünüm verilebilir,

İddiasız gözlerde eye-liner uygulama ile egzotik bir hava verilebilir.


Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90