Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Lazer Lipoliz (Smartlipo)

Lazer Lipoliz (Smartlipo)


Lazer Lipoliz; spor ve diyete rağmen vücudun farklı bölge ve/veya bölgelerinde çıkıntılar yapmış, vücut konturunu bozmuş, öbekleşmiş yağların giderilmesi için kullanılmaktadır. Lazer Lipoliz aynı zamanda cilt gevşekliği tedavisinde de kullanılmaktadır.

 

Yurt dışında “laser assisted liposuction” olarak da adlandırılmaktadır. Smartlipo ile Lazer lipoliz, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılması prensibine dayanır. Bu metod, liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğindeyenilikçi bir prosedürdür.

 

Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin olan lazer lipoliz uygulaması ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, diz içi, ayak bileği bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ve/veya genel anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtula bilinir.


Lazer Lipoliz; lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ öbeklerinin oluşturduğu görünüm bozukluğunun düzeltilmesi için 0.5 – 1 mm deliklerden ince kanüllerle yağ dokusu içerisine girilerek doğrudan bu bölgeye kanüller vasıtasıyla lazer verilir. Bu lazer yağ hücrelerinin zarlarına ve kılcal damarlara duyarlı bir lazerdir. Kanülün ileri geri hareketleriyle yağ hücrelerinin zarları patlatılarak içerisindeki yağlar eriyik hale gelmektedir. Smartlipo ile Lazer lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle
kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.

 

Lazer Lipoliz yöntemi ile 1 seansta optimum sonuçlar almak elbette mümkün ancak yağlı dokunun hacmine veya cilt gevşekliğinin fazlalığına göre 3-4 ay ara ile tekrarlamak gerekebilir. Özellikle uygulama sonrasında hasta yediklerine içtikleri mutlaka dikkat etmelidir. Kesinlikle eski alışkanlıklar bırakılarak daha kaliteli yeni bir yaşam tarzı tercih edilmelidir. Yaşam tarzında her hangi bir değişiklik yapmayan hastalarımızın tekrar eski hallerine dönmeleri de kaçınılmazdır. Böyle bir durumda da uygulamayı yeniden yapmak gerekebilir.

 

Lazer Lipoliz operasyonunda küçükte olsa kesi vardır. Bu nedenle yapılacak olan işlem ameliyathane koşullarında gerçekleşmelidir. Yapılan kesinin küçük olması nedeniyle; rahatsız edici bir iz bırakması da söz konusu değildir. Lazer Lipoliz uygulaması sonrasında özel korseler giydirilir. Korsenin altı hafta kadar giyilmesi önerilmektedir. Hastalar genellikle aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir.

Lazer Lipoliz (Smartlipo) Videoları

Lazer Lipoliz (Smartlipo) için Sık Sorulanlar

Lazer lipoliz nedir?
Lazer lipoliz uygulamasında ana prensip, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasıdır. Lazer Lipo yöntemi olarak da bilinen yöntemde lazer enerjisinin yağ dokusu içerisine bir fiberoptik aracılığıyla gönderilip; yağ hücrelerinin parçalanması ve hasarlanması esasına dayanır. Sadece cilt altında biriken yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda ciltteki kollajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de sağlar.
Lazer lipoliz faydaları nelerdir?
Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde kullanılır. Lazer lipoliz yönteminde lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanarak dağılıyor, tabi bu sırada alt deriyi de etkileyen lazer enerjisinin kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırdığı klinik olarak da onaylanmıştır.
Lazer lipoliz için uygun aday kimdir?
Lazer lipoliz için uygun aday olunup olunmadığı oldukça önemlidir. Uygulama yapılacak hastanın kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıklarının olup olmadığı araştırılır ve genel sağlık durumu hakkında da fikir edinilmelidir. Lazer lipoliz uygulaması yapılacak kişiler çok dikkatli seçilmelidir. Birkaç bölgesinde az veya orta düzeyde yağ birikimi olan hastalar ideal adaylardır. İleri düzeyde yağ birikimi olan hastalarda liposuction ile kombineli yapılan çalışmalarla oldukça tatminkar sonuçlar alınmaktadır.
Lazer lipoliz işleminde hedef ne olmalıdır?
Hastanın beklentileri gerçekçi olmalıdır; lazer lipoliz işlemi ile temel amaç vücudun, fazlalıklar nedeniyle şekil bozukluğu olan bölgelerini daha biçimli hale getirmektir. Kesinlikle zayıflama amaçlı bir estetik cerrahi prosedür olarak düşünülmemelidir.
Lazer lipoliz için genel mi yoksa lokal anestezi mi gerekir?
Çalışılacak bölge ve/veya bölgenin durumuna bağlı olarak genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılır. Net yanıtı muayene sonrası estetik plastik cerrahi uzmanı söyleyecektir.
Lazer lipoliz bir ameliyat mıdır?
Lazer Lipoliz vücut konturunun (hatlarının) şekillendirilmesi amacıyla yapılan cerrahi bir işlem yani ameliyattır. Lazer Lipoliz operasyonunda küçükte olsa kesi vardır. Bu nedenle tam donanımlı ameliyathane ortamında gerçekleştirilmelidir.
Lazer lipoliz uygulaması sırasında hasta ağrı acı hisseder mi?
Lazer lipoliz ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle uygulama esnasında hasta hiçbir acı ve ağrı hissetmez.
Lazer lipoliz nasıl yapılır?
Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ öbeklerinin oluşturduğu görünüm bozukluğunun düzeltilmesi için 0.5 – 1 mm deliklerden ince kanüllerle yağ dokusu içerisine girilerek doğrudan bu bölgeye kanüller vasıtasıyla lazer verilir. Bu lazer yağ hücrelerinin zarlarına ve kılcal damarlara duyarlı bir lazerdir. Kanülün ileri geri hareketleriyle yağ hücrelerinin zarları patlatılarak içerisindeki yağlar eriyik hale gelmektedir.
Lazer lipoliz vücudun hangi bölgelerine yapılabilir?
Lazer lipoliz uygulaması ile karın, basen, bel, gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, diz içi, ayak bileği bölgesindeki yağlardan lokal anestezi ve/veya genel anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kurtulmak mümkündür.
Lazer lipoliz sonrası korse şart mıdır?
Korse tıbbi açıdan operasyonu tamamlayıcı bir unsurdur. Lazer Lipoliz uygulaması sonrasında özel korse giydirilir. Özel tasarlanmış korseler kıyafetin altında kendini belli etmez. Korsenin altı hafta kadar giyilmesi önerilmektedir.
Lazer lipoliz kaç seans gereklidir?
Lazer Lipoliz yöntemi ile 1 seansta optimum sonuçlar almak elbette mümkün ancak yağlı dokunun hacmine veya cilt gevşekliğinin fazlalığına göre 3-4 ay ara ile tekrarlamak gerekebilir.
Lazer lipoliz sonrası bölgesel anlamda tekrar kilo alma olasılığı var mıdır?
Özellikle uygulama sonrasında hasta yediklerine içtikleri mutlaka dikkat etmelidir. Kesinlikle eski alışkanlıklar bırakılarak daha kaliteli yeni bir yaşam tarzı tercih edilmelidir. Yaşam tarzında her hangi bir değişiklik yapmayan hastalarımızın tekrar eski hallerine dönmeleri de kaçınılmazdır. Böyle bir durumda da uygulamayı yeniden yapmak gerekebilir.
Lazer lipoliz sonrası iz kalır mı?
Vücudun çeşitli yerlerinde gizli kalacak 0,5 mm’lik kesilerle yağ tabakasına girilerek işlem yapılır. Başlangıçta belli olan izler ilk etapta size rahatsızlık vermeyecek ve zaten zamanla da belli belirsiz bir hal alacaktır.
Lazer lipoliz için yaş sınırı var mıdır?
Son yıllarda estetik operasyon konusunda 15-19 yaş grubu gençlerden oldukça yoğun talep var. Lazer lipoliz isteği ile gelen gençler 18 yaşın altındaysalar sıcak bakmıyoruz. Bunun iki temel sebebi var. Birincisi; bu operasyonları gerçekleştirebilmemiz için bireyin fiziksel gelişimini tamamlamış olması gereklidir. İkincisi ise; yasal zorunluluk gereği ailelerinin onayı gerekmektedir. Lazer lipoliz ameliyatı için kişinin her hangi bir sağlık problemi olmadığı veya operasyona engel bir durum söz konusu olmadığı sürece üst yaş sınırı yoktur.

Lazer Lipoliz (Smartlipo) için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0541 241 94 90