Kadınlar Gününe Özel (Mart Ayı Boyunca)
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.
Dövme Silme

Dövme Silme


Kadınlar Gününe Özel (Mart Ayı Boyunca)
Form Doldur
Kliniğimizde dövme silme tedavisinde Q-Switch Lazer kullanılmaktadır. Bu lazer başlığı dövme silme konusundaki en başarılı lazer tipidir. Tedavi sırasında dövmenin cinsine uygun farklı dalga boyunda lazer ışınları kullanılması gerekir.

Uygun dalga boyunda lazer ışığı kullanıldığında dövmede kullanılan boya parçalanır. Bu işlem sonucunda çok küçük parçalara ayrılan boya, hücreler tarafından taşınarak vücuttan atılır. Q-Switch Lazer yöntemiyle eski dövmeler yeni dövmelere göre daha kısa sürede tedavi edilmektedir.

Dövme sildirmede kullanılan diğer yöntemler zımparalama ve cerrahi işlemlerdir. Dövmenin rengine, bulunduğu bölgeye, büyüklüğüne ve derinliğine göre bu işlemlerden herhangi biri ön plana geçebilir.. Zımparalama işlemi dövme; yüz, omuz gibi bölgelerde ve yüzeyselse uygulanabilir.

Bu işlem ile dövme 1- 3 seansta tamamen yok edilebilir. Ancak işlem sırasında kanamalar olur ve seanslar süresince pansuman yapılması, güneşe çıkılmaması ve mikrop kapmamasına özen gösterilmesi gerekir.

Dövme Silme için Sık Sorulanlar

Q-Switch Lazer yöntemiyle tüm dövmeler silinebilir mi?
Çok renkli dövmeler ve metalik pigment içeren dövmelerin lazer ile tedavisi renksiz dövmelere göre daha zor ve daha uzun sürede sonuç vermektedir.
Lazerle dövme silme tedavisi ne kadar sürer?
Lazerle dövme silme tedavisi genellikle 1 ya da 2 ayda 1 defa olmak üzere 4 – 6 seans sürer. Bacak bölgesinde bulunan dövmelerin silinmesi, diğer bölgelerdeki dövmelere göre daha uzun süre alabilir. Bu tedavi sonrasında antibiyotikli krem kullanmak gerekebilir.
Lazerle dövme silme tedavisinin yan etkileri var mıdır?
Tedavi sonrasında uygulama yapılan alanda; renk değişiklikleri, yara izi, alerjik reaksiyon, beyaz renk içeren dövmelerde ise koyulaşmalar olabilir. Oluşabilecek bu yan etkileri minimize etmek amacıyla bu konuda tecrübeli ve uzman hekimlerce tedavi yapılmalıdır.

Dövme Silme için Fiyat İste
Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?

Güncelleme: 14/09/2015

0554 577 1917