Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Zamanı Geri Alabilen Kadınların Sırrı


Her yaştan kadın için genç ve güzel kalabilmek belki de en büyük tutkudur. Estetiğin sunduğu imkânlarla günümüzde artık bir insanı âdeta baştan aşağı yenilemek mümkün. Hatta bu kişinin her zaman diliminde daha güzel görünmesine yardımcı olacak tedaviler gün geçtikçe elbette gelişiyor.

 

Yaş ilerledikçe ve buna bir de yerçekiminin etkisinin eklendiği süreçte cilt elastikiyetini kaybeder, yaşlanma belirtileri kendini gösterir. Günümüzde iş yaşamı, günlük hayattaki yoğun tempo, ekonomik sıkıntılar, uykusuzluk, sigara ve alkol alışkanlığı vb. sebepler aslında cildin düşmanı haline gelmiştir. Yoğun stres altındaki böyle bir tempoda cildin diriliğini ve gerginliğini sağlayan lifler esnekliğini kaybeder. Yaşlılık belirtileri ciltte 40’lı yaşlarda kendini göstereceğine; 30’lu hatta 20’li yaşlarda göstermeye başlar. Bu tablo ile savaş için temelde yapılması gereken sağlıklı ve dengeli beslenmek, spor yapmak, bol su tüketmek, uyku düzenini korumak ve alkol-sigaradan uzak durmak. İçeriden kendini besleme dediğimiz bu disiplin ile cilt hücrelerini yeterince oksijenleyerek besleyecek kan dolaşımı düzene girecektir.

 

Bugün estetik ve güzellik günümüz hayatının ayrılmaz parçaları. Yaşlanmanın erken belirtileri ilk olarak yüz ve boyun bölgesinde kendini gösterir.  Bu deformasyonları ortadan kaldırmak için yeniden yüz inşası, herkesin bildiği adıyla yüz gençleştirme işlemleri yapılmaktadır. Günümüzde cerrahi ve cerrahi dışı alternatifler, bu problem ile ilgili estetik çözümler üretmektedir. Bayanların tercihi daha çok; ameliyatsız, komplikasyonsuz, yan etkisiz ve sosyal hayattan uzak kalmadan, risksiz gençleşme isteğidir. Ameliyat olmaktan çeşitli sebeplerle tedirgin olan hastalar için ise cerrahi dışı, iyileşme sürecinin kısa olduğu veya hiç gerekmediği, bu sebeple de gündelik hayatı etkilemeyen, botoks, dolgu, cilt mezoterapileri, PRP, dermapen, altın iğne ve lazerle tedavi gibi alternatifler kişinin ihtiyacına göre değerlendirilerek tek ya da kombine şekilde uygulanabiliyor. Ancak cerrahi prosedür gerekliliği olan vakalarda da istenilen mükemmel görünüm için cerrahi ve cerrahi dışı prosedürlerin harmanlanması şarttır.


Yayınlanma: 09/10/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90