Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yüz Ahenginde Estetik Burun


Kişide en çok dikkat çeken yer şüphesiz; yüzdür. Yüzümüz kimliğimiz, karşıdaki kişiye bırakılan ilk intiba, kartvizitimizdir.  Kim istemez ki yüzünün genç, hoş, bakımlı ve dinamik görünmesini. Yüzü oluşturan tüm öğeler arasında burun; denge - simetri açısından estetik plastik cerrahide önemli bir yere sahiptir. Hasta tarafından yalnızca burun estetiği planlanıyorsa bile; biz, yüzde bulunan tüm öğeleri bir bütün olarak değerlendirir ve buna göre hastamıza yol haritası çıkarırız. Gözler, yanaklar, çene, alın, kaşlar, dudakların birbirleri ve burun ile açılarına dikkat çekerek danışan hastamız için ideal oranı, uyumu kendisine anlatırız.  Bahsi geçen yüzdeki öğelerden bir veya bir kaçında herhangi bir bozukluk veya oransızlık varsa o kişinin burnunun güzelliği de fark edilemez ya da böyle bir durumda sadece burun üzerinde yapılacak estetik bir düzeltme doyurucu bir sonuç vermez.

 

Burun estetiği tüm dünyada en fazla yapılan estetik operasyonlardan biridir. Her yıl, yüzlerce kadın ve erkek estetik açıdan kendini daha iyi hissetmek, güzel görünmek adına estetik imkânlar içerisinde belli bir arayışa giriyor. Genellikle hastalar, burun şekillerinden kaynaklanan deformitiler, bunun yarattığı fonksiyonel (nefes alamama gibi) bozukluklar ile burun şeklinin yüze uyumsuz ve orantısız olması gibi memnuniyetsizliklerle biz plastik cerrahlara danışıyorlar.

 

Kişi hangi tip burun ile dünyaya gelmiş olursa olsun; yüze uygun bir çözümleme ile tatminkâr sonuç almak mümkündür. Bu nedenle burun estetiği operasyonları kişiye özel planlanan bir ameliyattır. Erkek yüzü daha güçlü, köşeli özelliklere sahipken, kadınların daha yuvarlak yüz şekli, daha kıvrımlı yüz çizgileri mevcuttur. İdeal kadın ve erkek burunları ile ilgili sayısız farklılıklardan bahsedebiliriz. Kadın ve/veya erkek fark etmeksizin yüzün tüm ögeleri ile uyumlu ve bu ögelerin aralarındaki açı - oranlar hesaplanarak yapılacak burun estetiği ameliyatı kişinin yüzünde doğal durur ve bir denge sağlar. Burun estetiğinde doğal sonuçlar elde edebilmek için ise; yine teknik de farklılık gösterecektir.

 

Estetik burun ameliyatlarında ideal sonuç kişinin yüz yapısına, ifadesine uygun olan; doğal görünümlü, estetik ameliyat olduğu fark edilmeyen, solunum problemi olmayan, yüzdeki diğer yapıların güzelliklerini maskelemeyen, tam tersini ortaya çıkaran bir sonuç olmalıdır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90