Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı?


YAZIN LAZER EPİLASYON YAPILIR MI?

Günümüz yaşamı yoğun tempo düzende kurgulanmış ve zaman kaybının telafisi olmadığı bir çağ. İş ve ev arasında mekik dokuyan birey, kişisel bakımı için zamandan tasarruf etme yoluna gidiyor. Kişisel bakım dediğimizde en çok zaman kaybettiğimiz, acı veren, bizi yoran istenmeyen tüyler her yönüyle büyük bir sorundu. Lazer epilasyonun artık herkes kolaylığının farkına vardı. İstenmeyen tüylerden kurtularak her mevsimi rahat geçirmenin hızlı ve sağlıklı yolu; elbette ki lazer epilasyon.

 

Lazer epilasyonun hastalar açısından korkulu rüyası uygulamayı Eylül-Mayıs ayları arasında bitirme mecburiyetidir. Planlanan Eylül ayı ile azalan güneşin etkisini fırsat bilerek lazer epilasyona başlama hayali kurulur. Kul kurar kader güler lafı belki de burada çok doğru olabilir. Çünkü çoğu zaman işler planlandığı gibi gitmez ve ilk seansa Kasım, Aralık aylarında başlanılır. Bu aylarda başlayan lazer epilasyonun yaz gelmeden bitmesi neredeyse birçok cihaz için imkânsızdır. Leke riski yüzünden lazer epilasyon seanslarına ara verilir. Bu verilen ara henüz ölmemiş olan kıl kökleri üzerinde olumsuz etki yaratır. Çünkü kıllar lazer epilasyonun etkisinden çıkıp kendilerini yeniden toparlama şansı bulurlar. Yaz aylarında verilen lazer epilasyon arası geri dönüş seanslarına hastanın fazladan en az 3-4 seans daha ekstra yaptırması zaruretini doğurur.

 

İnsanlar arasında genel kanı lazer epilasyonun yaz aylarında lekelenme bıraktığına dairdir. Oysa ki düzenli kullanılacak en az 50 faktör güneş koruma kremi ve biraz dikkat ile lazer epilasyon yaz ayları içerisinde de güvenle yapılabilir. Vücudun korunmasının yanında cildin nem dengesinin sağlanması da önem arz eder. Düzenli olarak cilt tipine uygun iyi bir nemlendirici ile de cildi desteklemekte fayda olacaktır. Önemli olan bir diğer konuda yaz aylarında tatile çıkmadan en az 15 gün önce uygulama alınması, tatil sonrası bronzlaşmış bir ten varsa en az 1 ay sonrasında uygulamalara kalındığı yerden devam edilmesidir.


Yayınlanma: 14/06/2016

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90