Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yaz Tatili Hazırlığında Meme Büyütme İlk Sırada


İçinde bulunduğumuz bahar ayları tatil planlarının düşünüldüğü buna bağlı tatil rezervasyonlarının en yoğun olduğu dönem. Genellikle tatil planları deniz kenarı endeksli yapılırken; diğer bir taraftan da vücudu bu mevsimin kıyafetlerine hazırlamak da ayrı bir süreç. Yazın giyilecek açık kıyafetleri, mayo veya bikiniyi güzel taşıyabilmek için bu dönem özellikle kadınlarda meme büyütme estetiği gittikçe önem kazanmaya başladı. Bu nedenle özellikle yaza hazırlık dönemi olarak görülen bu bahar aylarında meme büyütme estetiği en çok gerçekleştirdiğimiz operasyonlardan biri oldu.

 

Kadınlığın simgelerinden biri…

Meme, kadınlığı simgeleyen en önemli estetik organlardan birisidir. Kadın; kıyafetini en iyi şekilde taşıyabilmek, bunun içinde kıyafetin altındaki bedeniyle güzel görünmek ister. Çeşitli sebeplerle küçülebilen ya da gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşamayan göğüslere silikon protezler ile meme büyütme yapılabilir. Meme dokusu arkasına yerleştirilerek göğüslerin büyütülmesini sağlayan silikon protez ile küçük olan memeyi; daha dolgun, daha iri, daha dik ve estetik olarak daha güzel görünümlü hale getirmek mümkündür.

 

20’li yaşlarda oldukça revaçta…

Var olan meme hacminin ne kadar büyütüleceği, hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte görüşülür.Kesin ölçüler ise ameliyat sırasında belirlenir. Bu arada şunu da belirtmem gerekir ki; hacim gelişen protez teknolojisi ile tek ölçüt olmaktan çıktı. Gelişen teknolojide üretilen slikon protezler sayesinde doğal bir form sağlıyoruz. Özellikle yirmili yaşlarda meme gelişimi yetersiz olan bayanlarda meme büyütme estetiği bu nedenle oldukça revaçta.

 

Emzirmeye engel değil…

Günümüzde en sık yapılan estetik operasyonlar arasında yer alan meme büyütme ameliyatlarıyla ilgili cerrahinin muhtemel riskleri ve ilgili komplikasyonlar hakkında ameliyat öncesinde bilgi sahibi olunmasında yarar vardır. Meme protezi, gebeliğe ve emzirmeye engel değildir. Komplikasyon riskini, iyileşme dönemindeki takipler ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı’nın tavsiyelerine yakından uyarak azaltmak mümkündür.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90