Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyona Güvenle Devam Edebilirsiniz


Lazer epilasyon uygulamasının nasıl büyük bir kolaylık olduğu tartışılmaz bir gerçek olarak gündelik hayatta çoktan yerini aldı. Söz konusu kişisel bakım olduğunda istenmeyen tüylerden kurtulmak, zaman tasarrufu sağlamak ve de elde edilecek kalıcı sonuçlarla bunun her mevsim kolaylığını yaşamak günümüzde sadece lazer epilasyon uygulaması ile mümkündür.

 

Popüler olan lazer epilasyon uygulamasında da her şeyde olduğu gibi bilgi kirliliği haliyle hat safhada.. ”Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaz” algısı şehir efsanelerinden biridir. Bu söylenti ile lazer epilasyon uygulamasının eylül ayında başlayıp mayıs ayında bitirilmesi mecburiyeti gibi bir algı söz konusu. Yaz devamında süregelen güneş ışınları nedeniyle leke korkusu yaşayan kişi işlem başlangıcı Kasım Aralık aylarına kaydırır ve yaz başı geldiğinde işlemlere ara verir. Verilecek bu ara ölmemiş olan kıl köklerini olumsuz etkileyecektir. Lazer epilasyon etkisini kaybeden bu ölmemiş kökler yeniden toparlanma şansı bulur, geri dönüş yaşanabilir ve epilasyona geri dönülen seanslarda 4-5 seans daha ne yazık ki eklenir.

 

Hâlbuki düzenli kullanılacak en az 50 faktör güneş koruma kremi, cilt tipine uygun bir nemlendirici ile cilt desteklenip ve biraz dikkat edilmesi  lazer epilasyonun yaz ayları içerisinde yapılmasına olanak verir. Ancak önemli olan bir konuda yaz aylarında tatile çıkmadan en az 15 gün önce uygulama alınması, tatil sonrası bronzlaşmış bir ten varsa en az 1 ay sonrasında uygulamalara kalındığı yerden devam edilmesidir.


Yayınlanma: 30/06/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90