Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Yarıyıl Tatilinin Favorisi Estetik Ameliyatlar


Birey için günümüz yaşantısındaki kültürel devinimler, sosyal yaşam süreçleri ve medyadan etkilenmeler sonucu gelişerek aynı zamanda değişen algılama ve algılanma farklılıkları estetik cerrahiye olan talebi zaman içerisinde arttırdı. Çağımızda estetik ve güzellik; özgüvenin kazanılması dolasıyla beraberinde gelecek başarının tek simgesi olarak algılanır hale geldi. Öyle ki yoğun yaşam süreci içerisinde yakalanan fırsatlar değerlendirilmeye başlandı. Özellikle eğitimciler ve öğrenciler için bu fırsat dönemlerinden biri de; sömestr tatilidir.

 

Görselliğin, sosyal medya ve diğer iletişim kanallarında bu denli yüceltildiğini düşünürsek; toplumda beğenilmenin ve saygı görmenin anahtarının bu olduğunu düşünen genç ayna karşısında daha fazla vakit harcıyor;  beğenmedikleri yönleri için ise biz estetik plastik cerrahların kapısını çalıyor. Gençler için küçük bir kusurun bile artık ‘dayanılmaz’ olarak görülmesi, estetiği bir moda haline getirmişken, sömestr tatili de bunun için en uygun zaman oluyor. Çünkü hem tedavi sürecinde okullarından geri kalmıyorlar, hem de estetik ameliyat olduklarını arkadaşlarından gizleyebiliyorlar.

 

Yarıyıl tatilinde gençlerin en çok tercih ettiği operasyonlar burun estetiği ve kulak estetiği. Bu konuda gençlerin ise en büyük destekçisinin anneleri ve babaları olduğunu görüyoruz. Bu estetik operasyonlar için, genç fiziksel gelişimini tamamlamış ise bunu ön muayenede tespit ettiysek ve ailenin de rızası alındıysa yapabiliyoruz. Her iki operasyonda da iyileşme süreci için en az iki hafta yeterlidir. Yani genç okuluna asgari iyileşme sürecini tamamlayarak dönmüş olur. Elbette ki kendilerine bir estetik operasyonun nihai net sonucunun en az 6 ay sonrasında görüleceğini de söylüyoruz.

 

Gençlerde sıcak bakmadığımız operasyonlarda olabiliyor. Estetik ameliyat kararı için en önemli şart; kişinin anatomik ve ruhsal olarak gelişimini tamamlamış olmasıdır. Gençler arkadaş grupları içinde iddialı bir görünüme sahip olmak için; liposuction (yağ emme), karın germe, meme estetiği gibi taleplerde bulunabiliyor. Saymış olduğumuz şartlar sağlanmıyorsa danışanımızı uygun açıklama ile geri çevirmek durumunda da kalabiliyoruz.

 

Eğitim camiasında bulunan eğitmen kadronun ve öğrencilerin sömestr döneminde bizlere danışmak için başvurdukları estetik cerrahi konular; jinekomasti (erkekte meme büyümesi), burun ve kulak estetiği iken; botoks, dolgu, ben alımı gibi medikal estetik uygulamalar da mevcut.


Yayınlanma: 05/01/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90