Kadınlar Gününe Özel
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Vajina Gençleştirme Estetiği


Toplumumuzda mahrem sayılarak tabu olarak gösterilen kadın cinselliği ve cinsel bölge ile ilgili sorunlar sanılanın aksine oldukça fazla. Cinsel yaşamında mutsuz olan kadın bu yüzden depresyona girebiliyor, evliliğini ve/veya karşı cinsle olan birlikteliği sağlıklı sürdüremiyor yada sonlandırmak zorunda kalabiliyor.

 

Vajinal doğum, yaşlanma, hormonal düzensizlikler, genetik yapı ve benzeri sebeplere bağlı olarak zaman içerisinde genital organın rengi, biçimi değişebilir; iç yapıda deformasyonlar oluşabilir.Kadınların bedenlerinin herhangi bir yerinde oluşan deformasyondan rahatsızlık duyması ne kadarnormal ise; genital bölge problemlerinde de rahatsızlık duyması ve çözüm arayışına girmesi gayet normaldir.

 

En sık karşılaşılan sorun normal doğum yapan kadılarda vajenin ileri derecede bollaşması ile doğum sırasında gerçekleşen yırtılma yada doğumu kolaylaştırmak için yapılan kesinin (epizyotomi) düzgün onarılamamasıdır. Vajina dokularının özel teknikler ile yenilenmesi ve vajinanın daraltılması amacı ileyapılan müdahalelere vajina gençleştirme ameliyatı da denilmektedir. Genital estetik ameliyat ilenormal doğum sonrası meydana gelen vajina genişlemesi gibi sorunlar çözüme ulaştırılırken; vajina dudaklarında yaşanan şekil bozuklukları da tedavi edilebilmektedir. Genital bölgede sarkıp bollaşan dokuların sıkılaştırılması ve gençleştirilmesine ilaveten iç dudaklardaki sarkma ve fazla dokuların daçıkarılması eşzamanlı olarak yapılabiliyor.

 

Göz önünde olmayan bir bölgeye estetik operasyon yapılmaz diye düşünmek de doğru değildir.Görüldüğü gibi genital estetiğin vücudun herhangi bir bölgesine yapılan estetik operasyondan farkı yoktur. Her şeyden önce kadın cinsel anlamda özgüven sahibi olmak, yaşam kalitesinde denge sağlamak ve sağlığı konusunda önlem almak yolunu tercih etmeye başladı. Son birkaç yıldır vücudunun görünümünde yaşadığı problemleri dile getirerek yenilenme düşüncesi ile yüreklenen kadınların genital bölge estetik cerrahisine de ilgisi giderek artmaktadır.


Yayınlanma: 26/07/2016

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90