Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Terleme Kabusunuz Olmasın


Aşırı terleme; sıcakların giderek arttığı şu günlerde can sıkıcı bir durum olarak ortaya çıkıyor. Bu sorun; bazen estetik açıdan hoş olmayan bir görüntü, bazense kötü koku olarak bireyin hem özel hem de sosyal yaşantısında sıkıntı yaratıyor. Bu sorunla yaşayan bireyin; kıyafetlerinin koltukaltının ya da neredeyse tamamının ıslak olması, çok sık kıyafet değiştirme zorunluluğu, kimse ile tokalaşmak istememe, yazı yazarken ayrıca elin altına kağıt koymak zorunda kalma, ileri boyutta kendini diğer insanlardan soyutlama gibi yakınmaları oluyor. Kısaca terleme problemi kadın erkek fark etmeksizin toplumda bireyin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyerek sosyo – psikolojik problemleri de beraberinde getiriyor.

 

Pudra, krem veya deodorantlar ter durumuna bağlı kokuyu geçici bloke edebilir. Ancak bu kişisel bakım ürünleri tek başına aşırı terlemeyi önlemez. Günümüzde aşırı terleme problemi için etkili ve kişisel bakım ürünlerine nazaran uzun süre etki sağlayan botoks uygulaması tercih edilebilir.

 

Terleme aslında; sağlıklı her bireyde olması gereken, bireyinde elinde olmayan, vücudun su, tuz, ısı dengesini gerçekleştirdiği doğal fizyolojik bir olaydır. Bu süreç ne yazık ki; an geliyor; kişinin özel, iş ve sosyal hayatını olumsuz etkilerken; psikolojik sorunlara da neden olabilir. Genellikle kırışıklarda etkili olduğu bilinen botoks uygulamasını, aşırı terleme sorununda da kullanmaktayız. Terleme probleminde botoks; özellikle koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanına uygulanabilmektedir.

 

Sorunlu bölgeye yapılan uygulamanın etkisini 2-4 gün içinde görebilmek mümkündür. Terleme probleminde botoks uygulamasının etkisi 8 aya kadar sürebilir ve kişinin isteğine bağlı olarak uygulama zamanı geldiğinde tekrarlanabilir.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90