Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Son Yılların Estetik Trendi: Botoks ve Dolgu


Estetik günlük yaşamın olmazsa olmazları arasında yerini çoktan aldı. Çalışanların tercihini ameliyatsız estetik dokunuşlardan yana kullandığını görüyoruz.  Kariyer basamaklarında alımlı ve hoş görünme mücadelesi aslında çok da zor bir süreç değil artık. İş temposu içerisinde bir öğle arasında sonuçlandırılabilecek küçük dokunuşlar çalışan kesim için can simidi olmakta. Yoğun iş temposunda çalışan kadınlar ve erkekler daha genç, sağlıklı ve doğal bir görünüm arayışında botoks ve dolguya artan şekilde talep gösteriyor.

 

Enjeksiyon şeklinde kısa sürede uygulanan botoks ve dolgu; iyileşme süreci gerektirmeden günlük sosyal hayata kolaylıkla devam edilmeyi sağlayan uygulamalardır. Yüzün daha çok üst yarısında mimik çizgilerini ortadan kaldırmak için kullanılan botoks; alın, iki kaş arası, göz çevresi gibi alanlarda mimik kaslara uygulanır. Dolgu ise; yıllar ve yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak yüzün hacim kaybetmiş olan elmacık kemikleri, yüzün orta bölümü, burundan dudaklara ve dudaklarda çene bölgesine inen çizgiler ile dudak bölgesine uygulanır. Botoks ile giderilemeyen kırışıklıkların ortadan kaldırılması için de estetik dolgu kullanılabilir. Bazı durumlarda ise botoks ve dolgu birlikte kullanıldığında yüz bölgesinde hoş bir ahenk ve gençlik sağlayabilmek mümkün olabilmektedir.

 

Sanılanın aksine doğru noktalara doğru dozlarda uygulandığında botoks ve dolgu ile doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmek hiç de zor değildir. Burada önemli olan nokta; iyi bir yüz anatomisi bilgisine sahip olmaktır. Son dönemde estetik cerrahi ve ameliyatsız uygulamalara artan talep ile mesleğimize de ilgi artmıştır. Tıp doktoru bile olmayan birçok estetisyen hatta hiçbir sağlık eğitimi almamış kişilerin bile yasal olmayan uzmanlık adıyla uygulamalar yaptığını üzülerek duymaktayız. Bazen geri dönüşü dahi olmayan üzücü sonuçlarla da karşılaşabiliyoruz.  Unutulmamalıdır ki; estetik anlamda ihtiyaçlarınızı anlayarak size yol gösterecek olan yine bu alanda eğitim almış bir estetik plastik cerrahi uzmanıdır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90