Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Selfie’den Sonra Belfie Modası


Sosyal medya Türkiye’de gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Herkese katılım hakkı sağlayan özellikle instagram, facebook gibi sosyal medya mecralarının yoğun kullanımı; kişilerin de kendisini buralarda ön plana çıkarışlarıyla büyümeye devam ediyor. Son birkaç yılın en gözde sosyal medya hareketi olan ‘selfie’ den sonra yeni favorilerden biri olmaya aday “belfie” gündemde.

 

Sosyal medyada selfie çılgınlığı çığ gibi büyümeye devam ederken; yakın çekim yüzünden daha önce dikkat edilmeyen detayların kişilerde estetik kaygı yarattığını gördük. Selfie pozları ile başvuruda bulunan danışanların medikal dokunuşlar olan botoks, dolgu, cilt gençleştirme vb işlemlere talepleri devam ediyor.  Bunun yanında burun estetiği, kulak estetiği ve ben alımı talepleri de azımsanamayacak kadar çok.

 

Sosyal medya üzerinde birçok şey hızla değişim göstermeye devam ediyor elbette. Bu yaz döneminin yeni favorisi; birçok insanın bel ve kalça fotoğraflarını ‘Belfie' hashtagi ile sosyal edyada paylaşmaya başlaması. Kısa sürede ‘Belfie' adıyla yaygınlaşan bu akım sosyal medyanın da yeni gözdesi olarak yerini aldı. Bu akım ile birlikte son birkaç haftadır; bel ve kalça ile ilgili estetik kaygılarla başvuran kişilerin yoğunluğu dikkatimizden kaçmadı.

 

Selfie pozları ile bize başvuran hastalar için belirli bir segment söylemek mümkün değil. Her cinsiyet ve yaş grubundan başvurular yoğun. Belfie’de ise durum biraz daha farklı. Bu grupta ağırlıklı olarak bayanların başvuruları yoğun. Pozları ile gelen hastalar bize fotoğraflar üzerinde beğenmedikleri yönleri göstererek çözüm için danışmanlık alıyorlar. Kişide oluşan estetik kaygı genellikle estetik işlemle sonuçlanıyor.

 

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri belfie yüzünden yaşanan kaygıları günlük hayattan uzak kalmadan öğle molası çözümleriyle destekleyebiliyor. Estetik cerrahi (liposuction, lazer lipoliz, lazer liposuction, popo estetiği, karın germe) gerekliliği ile başvuran danışanlarımızın ise ilk muayenelerinde durum tespiti yapabiliyoruz. Bu muayenede istenilen şey gerçekten bir ihtiyaç mı yoksa psikolojik temelli bir probleme mi dayalı ona bakıyoruz. Eğer gerçekten estetik operasyona uygunluk söz konusu ise; ihtiyaca bağlı cerrahi işlemleri detaylı olarak danışanlarımıza aktarıyoruz.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90