Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Sağlıklı ve Güzel Gülüş için Estetik Dokunuş


Kişiye en çok yakışan şey içten bir gülümsemedir ve kişiyi mutlu eder. Ağız ve diş sağlığı beden sağlığının ve estetik gülümsemenin de temelidir. Sağlıklı diş dizimi vücut sağlığının, psikolojinin, yeme –içme alışkanlıklarıyla çalışma ve başarı performansının da alt yapısının büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

Sanılanın aksine ağız ve diş sağlığı hayatımızın büyük bölümünü etkiler. Bozuk ve sağlıksız diş yapısıyla çiğneme fonksiyonu tam anlamıyla yerine gelemediği için ister istemez sindirim problemleri ortaya çıkar. Konuşma esnasında ses düzgün bir şekilde çıkamaz. Diş etlerinde bir kanama söz konusu ise bu ileride yaşanacak diş kayıplarının da ön habercisidir. Diğer bir taraftan yaşanan diş eti hastalığı ağız kokusunu da beraberinde getirir. Bu da sosyal yaşamı olumsuz etkileyerek belki de depresyon sebebi bile olabilir. Dilediğince gülemez ve bu neden insanlarla rahat iletişim kuramazsınız. Diş eti sağlığı olmaksızın yapılacak müdahalede son teknoloji, en iyi malzeme ve estetik dokunuş kullanılsa da sonuç başarısız olur. Bu nedenle kişinin diş etlerini sağlıklı tutmak sadece diş hekiminin değil her şeyden önce kişinin elindedir.

Estetik Diş ve Gülüş Dizaynı

Estetik diş hekimliği ve gülüş tasarımı; kişinin yüz hatları ile tamamıyla uyumlu, diş eti, diş, ağız çevresi ve dudakların simetrik olması disiplini ile kişinin ihtiyacı doğrultusunda farklı tedavi yöntemleri uygular. Aşınmış dişlerin, renklenmiş dişlerin (diş beyazlatma), hassas dişlerin, aralıklı dişlerin, kırık dişlerin, şekil, doku ve form bozukluğu olan dişlerin, hafif çapraşıklıkların tedavisini geleneksel diş hekimliği ile estetik diş hekimliği sanatının birleşimi oluşturur. Gülüş tasarımı (dizaynı); dişeti boyu, dişeti rengi, dişeti seviyesi, diş dizimi, diş rengi, dudak seviyesi, dudaklar ile dişlerin, dişetlerinin uyumu vb. faktörlerin estetik uyumu ile gülüş şeklinin değerlendirilmesidir.

Teknolojik gelişmeler sayesinde yapılacak ilk fotoğraf çalışması (pre-op), dijital ortamda yapılan düzenlemeler ve üç boyutlu model sunumu ile işlem daha başlamadan hasta bittikten sonra nasıl bir görünüme sahip olabileceğini görüyor. Yapılacak ön muayenede ihtiyaç tespiti ile yaprak porselen (lamina, ön diş diziminin şekillendirilmesi için kullanılan materyal), full porselen (metal desteksiz porselen), bonding (küçük şekil kusurlarının kapatılması), diş beyazlatma (dişlerin yapısında oluşan renklenmelerin giderilmesi) vb hangi uygulama ile en iyi estetik sonuç alınır sorusunun yanıtı belirlenecektir. Burada hangi tedavi seçeneğinin uygun olacağını diş hekiminiz belirleyecektir.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90