Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Saç Ekiminde Altın Kurallar


Kadınlarda ve erkeklerde genetik faktörler, stres vb. nedenlerle oluşan saç dökülmesi artık kader değil. Erkek veya kadın fark etmez; yaşanan yoğun saç dökülmesinin farklı nedenleri olabilir. Önemli olan sorunun ne olduğunun tespit edilmesi ve ilerleme durumuna göre bir müdahalede bulunulması. Yoğun açılma olan kişide tıbbın geldiği son nokta; saç ekimi.  Peki, saç ekimi yaptıracak olan kişiler nelere dikkat etmeli? Kimden destek almalı? Bu işlemi nerede yaptırmalı? Bu haftaki yazımızda aklınıza takılan pek çok soru yahut doğru bildiğiniz yanlışların doğrularını aktarmak istedik.

 

Ekim öncesi; saç ekimi muayenesi için gelmiş hastanın bölgesel saçlı deri muayenesi tamamlanmalıdır. Ön muayeneyi yapacak kişi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanıdır. Saç Ekimi bir estetik cerrahi işlemdir, bu nedenle bir estetik – plastik cerrah liderliğinde bir araya gelen deneyimli ve dikkatli bir ekip tarafından operasyon planlanmalı ve yapılmalıdır.

 

Saç Ekimi kararı alınan kişinin ekim işlemi; hijyenik ve steril bir ameliyathane ortamında gerçekleştirilmelidir. Hastanın konforu ve sterilizasyonun sağlandığı ameliyathanede işlem lokal anestezi altında acısız olarak gerçekleştirilir.

 

Doğal ve estetik olarak kabul edilebilir sonuçlar için eken ekibin “tecrübesi” esastır. Saç ekimi sonucunu etkileyen birden fazla faktör vardır. Örnek olarak bunlardan biri işlemi gerçekleştiren uzman ekibin ekim yönü ve sıklığa dikkat etmesidir. Diğer taraftan hasta, operasyon sonucu ekilen köklere hassasiyet göstermelidir. Yani gece yatarken, saç yıkaması yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Ekim öncesi, esnası ve sonrası sürecin sağlıklı olarak tamamlanabilmesi, hasta ile doktorun yakın, dürüst ve özenli işbirliğine bağlı olduğu unutulmamalıdır.


Yayınlanma: 23/09/2016

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90