Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Saç Ekimi Ciddiye Alınmalı!


Erkeklerde ve kadınlarda yaşanan yoğun saç dökülmesinin farklı nedenleri vardır. Önemli olan sorunun ne olduğunun tespit edilmesi ve ilerleme durumuna göre uzmanı tarafından bir müdahalede bulunulmasıdır.

 

Günlük ortalama 100 tel saç kaybı normal görülür; çünkü dökülen saçların yerine zaten yeni saçlar çıkıp uzamaktadır. 100 tel saçın üzerindeki kayıplarda saç dökülmesinden bahsedebiliriz. Saç dökülmesi diye tabir edilen  yoğun saç kayıplarında mutlaka takip, sorgulama ve belli analizlerle sebep bulmaya yönelik bir yol izlenmelidir. Çünkü temelinde herhangi bir rahatsızlıkta yatıyor olabilir. Hormonal bozukluklar, böbrek üstü bezi rahatsızlıkları, demir, çinko eksikliği vs.

 

Tıpta Androgenetik Alopesi denilen erkek tipi saç dökülmesi en sık rastlanan saç kaybı biridir. Saç kaybı ne kadar erken başlarsa, kellik gelişmesi de zamanla o kadar hızlı olmaktadır. İlk olarak 20’li yaşlarda baş gösteren saç kayıpları 25 yaşa kadar erkeklerin %30’ unda, 50’li yaşlara gelindiğinde ise %60’ında görülmektedir. Erkek tipi saç dökülmelerinin asıl sebebi genetik faktörlerdir. Başlangıç evresindeki saç kayıplarında yani henüz seyrelme yeni başlamışken bir takım ilaçlar ile belli oranlarda fayda sağlamak mümkündür. Ayrıca bu dönemde saç hijyeni daha fazla önem kazanmakta olup kaliteli şampuan ve tarak kullanımı gerekmektedir. Yoğun açılma olan kişiler içinse tıbbın geldiği son nokta; saç ekimidir. Kişinin saç ekimine uygun aday olup olmadığına karar verecek olan ise estetik- plastik cerrahi uzmanıdır.

 

Uzman bir estetik plastik cerrahın muayenesinden sonra saç ekimi kararı alındıysa; bu işlemin ciddiye alınması gerekir. Saç ekiminin estetik-plastik cerrahi uzmanı ve deneyimli özel eğitim almış ekibi tarafından yapılması istenilen başarılı sonuca ulaşma konusunda önemlidir.

 

Tüm saydıklarımız arasında aslında en önemlisi ve unutulmaması gereken durum; saç ekimi bir cerrahi işlem yani bir ameliyattır. Bu nedenle ameliyathane koşullarında ve bir estetik-plastik cerrahi uzmanı ile onun eğitim almış deneyimli ekibi tarafından yapılmalıdır.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90