Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Saç Dökülmesinde Tedavi Alternatifleri


Saçların fizyolojik yapısında bozulmalar meydana geldiğinde; saç tellerinde zayıflama ve kısmi seyrelmeler görmek normaldir. Bunun çok farklı sebepleri olabilir.  Saç kökleri temelde; saçlı deri altında bulunan kılcal damarlarda saçın temel yapı taşı olan maddelerin taşınması ve dolaşımı ile saçları besler. Kadınlar ve/ veya erkeklerde;  saçın yapı taşındaki bozulmanın nedeni, saçın köklerde doğru beslenememesi ve saçlı deri altındaki kılcal damarlarda dolaşım bozukluğu yaşanmasındandır. Bu dolaşımın bozulması kişisel ve çevresel faktörlere dayanmaktadır. Kişisel faktörlere; yaşlanma, genetik yatkınlık, dolaşım bozukluğu, yanlış beslenme gibi sebepler sayabilirken; çevresel faktörlere; stres, yoğun iş yaşamı, hava kirliliği vb sebepler sayılabilir.

 

Saçın eski gücünü kazanabilmesi için saç mezoterapisi tercih edilebilecek tedavi yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç mezoterapisi denilen işlem; Sağlık Bakanlığı’nın izin vermiş olduğu içeriğinde saçın temel yapı taşını güçlendirecek olan vitaminler, mineraller, elementler ve dolaşım düzenleyicilerden oluşan bir sıvıdır. Bu sıvı saçlı deri altına özel bir enjektör yardımıyla enjekte edilir.  Saç diplerine yapılan bu uygulama ile saçın dökülmesinin durması ve güçlenmesi hedeflenir.

 

Saç dökülmesi tedavisinde devrim yaratmış bir tedavi olan PRP yani trombositten zengin plazma; halka arasında kök hücre tedavi, plazma tedavisi, kan tedavisi olarak da isimlendirilmiştir. Kişinin kendi kanı ile yapılan bir tedavi olan PRP, alerjik reaksiyona sebep olmaz bu nedenle oldukça güvenli bir tedavidir.  Trombosit yönünden zengin bu sıvı saçlı derinin ihtiyacı olan verimli kan dolaşımı, yeni hücre yapılandırılması ve hızlı beslenmeyi sağlar.  Bu sayede saç kaybı durur; yani sağlıklı saç döngüsü hızlanarak hasarlı saç folikülleri onarılır, saç telleri güçlenir.

 

Yoğun açılma olan kişide tıbbın geldiği son nokta; saç ekimi. Diğer adıyla saç nakli sağlıklı ve güçlü saç köklerinin verici bölgeden (genellikle başın arkasından) alınarak incelmiş ya da tamamen açılmış bölgeye taşınması işlemidir. Uzman bir estetik plastik cerrahın muayenesinden sonra saç ekimi kararı alındıysa; bu işlemin ciddiye alınması gerekir. Saç ekiminin estetik-plastik cerrahi uzmanı ve deneyimli özel eğitim almış ekibi tarafından yapılması istenilen başarılı sonuca ulaşma konusunda önemlidir.


Yayınlanma: 25/08/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90