Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Profil Estetiği – Profiloplasty


Yüzün yandan görünümünü daha güzel ve bakıldığı zaman ruhu okşayan bir şekle getirilmesi için yapılan cerrahi operasyonlara genel anlamda profiloplasty diyebiliriz. Yüzün yandan görünüşünün güzel veya çirkin olmasına neden olan öğeler;alın, yanak çıkıntıları, kaşlar ve gözler, burun ve alın arasındaki açı, üst ve alt dudaklar, üst ve alt çeneler, diş arklarının yaptığı çıkıntılar ve birbirleri ile olan ilişkileri, alt çene ucunun çıkıntısı, çene altı gıdısının düzgün, sarkık veya şişman olması, boyun ve alt çene arasındaki açı, burun ile üst dudak arasındaki açı, alın, burun ve burunla çene ucu arasındaki mesafelerin oranı gibi durumlardır.

 

Bu öğeler arasında en önemli yeri burun teşkil eder. Çünkü, burun yüzün tam ortasında yer alan en belirgin yapıdır. Bu nedenle bir kişinin yüzüne baktığımız zaman gözümüze en önce o kişinin burnu çarpar. Burundaki herhangi bir çirkinlik yüzün diğer öğelerindeki bütün güzelliklerin fark edilmesini engeller.

 

Öte yandan, yukarıda sözünü ettiğimiz öğelerden bir veya bir kaçında herhangi bir bozukluk veya oransızlık varsa o kişinin burnunun güzelliğini de fark edemeyiz ya da böyle bir durumda sadece burun üzerinde yapılacak estetik bir düzeltme doyurucu bir sonuç vermeyecektir. Bu nedenle biz estetik burun ameliyatı isteği ile başvuran bir hastanın sadece burnuna değil, o hastanın profilini oluşturan tüm öğelere dikkatimizi yöneltiyoruz. Eğer diğer öğelerde de herhangi bir bozukluk varsa bunları da estetik burun ameliyatı ile birlikte ele almayı o hastaya öneriyoruz. Örneğin; estetik burun ameliyatı ile birlikte çene ucunda kısalık olan bir hastanın çene ucunu da aynı seans da bir miktar şişirdiğimiz zaman elde edilecek sonuç çok çarpıcı olabilmektedir.

 

Profil estetiğinde yüzü bir bütün olarak değerlendiririz. Profil Estetiğinde kişinin sadece yüzünün yan görünümünü değerlendirmekle kalmaz bu görünüm üzerindeki etkisi olan tüm öğelerin kendi aralarındaki açı ve oranları da dikkate alırız.


Yayınlanma: 14/09/2015

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90