Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Meme Estetiği Tercihinin 5 Temel Nedeni


Kadınlar her kıyafeti güzel taşımak ister. Bunun içinde estetik bir vücuda sahip olmanın öneminin her daim farkındadırlar. Meme, kadınlığı simgeleyen en önemli estetik organlardan birisidir. Meme estetiği kadın için bu noktada oldukça önemli olan operasyonlardan biridir. Bu estetik operasyon sadece güzelleşmek için değil; tıbbi gereklilikler nedeniyle de tercih edilebilmektedir.

 

 1. Gelişme geriliği sonucunda yeterli büyüklüğe ulaşamayan ya da çeşitli sebeplerle (doğum, emzirme vb) küçülebilen göğüsleri meme dokusu arkasına yerleştirilecek silikon protezler ile daha dolgun, daha dik ve estetik olarak daha güzel görünümlü hale getirmek amacıyla yapılan meme büyütme estetiği kadınlar tarafında en çok rağbet gösterilen estetiktir.
   
 2. Kadınların bazılarında memeler; kalıtımsal (genetik faktörler), hormonal ve / veya aşırı kiloya bağlı olarak vücuda oranla aşırı büyük ve sarkık olabilir. Memelerin vücuda oranla büyük olması meme küçültme estetiği ile giderilebilir. Meme küçültme sadece estetik değil aynı zamanda medikal ve psikolojik sıkıntıları da ortadan kaldıran bir meme estetiğidir.
   
 3. Doğum sonrası yaşanan vücut deformasyonları annenin psikolojisini olumsuz etkileyebiliyor. Doğum sonrası estetik yada anne estetiği adı altında yapılan işlemler arasında meme estetiği de vardır. Emzirme süreci bitiminden 6 ay sonrasında kadın mevcut halinden hoşnut değilse ihtiyacı dahilinde meme küçültme, büyütme ya da dikleştirme operasyonları planlanabilir.
   
 4. Kadınlarda ne yazık ki en sık görülen kanser türü meme kanseri ve tümörleridir. Erken tanı ile tedavisi mümkün olan meme kanseri tedavisi sırasında meme şekil ve hacim bozuklukları yaşanabilir. Kanser tedavisi (ilaç, radyoterapi, kemoterapi vs.) tamamlandıktan sonra 1 yıl bekleyerek tedaviyi yürüten hekimden de alınacak onaydan sonra yeniden meme yapımı için estetik ve plastik cerrahi aşamasına geçilebilir.
   
 5. Karşı cins ile yaşanan olaylar, erkeğin kadının bedeni ile ilgili söylemleri psikolojik çöküntü sebebi olabiliyor. Kendini çirkin ve değersiz hisseden kadın çözüm arayışında biz estetik ve plastik cerrahi uzmanlarının kapısını çalabiliyor. Psikolojik yıkım gerçekten estetik yoksunluktan kaynaklı ise branşımız kapsamında gerekli estetik operasyon planlanabiliyor. 

Yayınlanma: 04/11/2016

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90