Aralık Ayına Özel Yıl Sonu Sürprizleri
Form Doldur
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Meme Büyütmede Silikon Protezlerin Ömrü


Meme büyütme operasyonları estetik cerrahinin en çok gerçekleştirilen ameliyatlarındandır ve silikon ise; meme büyütme işlemlerinde en sık kullanılan maddedir. 1960’lardan bugüne sağlık alanında silikon içeren tıbbi malzemeler kullanılmaktadır. Tıbbi silikonlar sadece estetik operasyonlarda değil aynı zamanda eklem protezleri, yara tedavisi vd. farklı tedavi yöntemleri olarak da kullanılmaktadır.

 

Estetik cerrahide istenilen büyüklük ve kıvama ulaşmak, asimetri dediğimiz memeler arasındaki eşitsizlikleri düzeltmek ve uzun süreli memnuniyeti sağlamak açısından silikon ile meme büyütme ideal yöntemdir. Gelişen tıp teknolojisi sayesinde silikon protezler doğadaki en güzel meme kıvamını oluşturacak şekilde imal edilirler. Silikonla göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan boyutlar; trendlere göre değil, kişinin fiziğine uygun olmalı. Sonradan herhangi bir sıkıntı yaratabilecek ve yeniden operasyon ihtimalini gerektirecek durumları en aza indirmek için gerçekçi boyutlara sadık kalmak önemlidir.  İhtiyaca göre çeşitli şekil ve büyüklükteki protezlerden hastanın omuz genişliği, göğüs kafesinin kutru, mevcut memelerinin büyüklüğü, hastanın tercihi ve doktorun eğilimi dikkate alınarak en uygun olanı seçilir.

 

Günümüzde dünya genelinde pek çok ülkede firmalar değişik isim ve kalitede meme protezi üretmektedir. Piyasaya sürülen ürünlerde kalite ve fiyat elbette ki farklılık da göstermektedir. Bayanlar ameliyat öncesinde gerçekleştirilen ön muayenede doktorlarından kullanılacak protezlerle ilgili detaylı bilgi talep etmelidir. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi)  tarafından onaylanmış meme protezleri güvenlidir. Günümüzde meme büyütme estetiği için kullanılan FDA onaylı silikonlara; implant üreticileri, minimum 10 yıl ila maksimum ömür boyu dayanıklılık garantisi veriyor. FDA  tarafından kullanım izni verilmiş markaları tercih eden hekimlerle bu yola çıkacak olan hasta kullanılan protezlerin etiketlerinden ameliyat sonrası birer tane alarak saklamalıdır. Bu yapı ve kalitedeki silikon protez tercih eden hasta genel sağlık kontrolü anlamında ameliyat sonrası da düzenli olarak meme kontrollerini aksatmamalıdır.


Yayınlanma: 12/05/2018

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?