Covid-19 Hakkında Bilgilendirme
İncele
RANDEVU İSTE
Yeni randevu talebi
Alttaki alanları doldurun ve gönder butonuna basın. Randevu talebiniz ile ilgili en kısa sürede size ulaşacağız.
Aydınlatma ve Rıza Metni - Kullanım Koşullarını okudum, anladım ve kabul ediyorum.

Meme Büyütme Estetiğinin Tam Zamanı


Halk arasında yaz aylarında estetik ameliyat olmanın sakıncaları olduğuna dair yanlış bir algı oluşmuş. Oysaki sıcak havalarda cerrahi ve tıbbi açıdan ameliyat olmanın hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Sanılanın aksine; iş stresinin ve/veya aile sorumluluklarının olmadığı dönemde geçirilecek ameliyat ve sonrasındaki istirahat süreci ile daha da olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Kış aylarının getirdiği yoğun iş temposu ve aile içi sorumluluklar ile çocukların okulu nedeniyle ertelenen meme estetiği operasyonu için haziran ayı oldukça uygun bir zaman.

 

Temmuz ve Ağustos aylarında deniz tatili planlayanlar için Haziran ayının ilk yarısı bazı estetik operasyonlar için uygun zamandır. Bu estetik cerrahi prosedürlerden biri de meme büyütme estetiğidir. Kadın bedeninde görünümü fiziken tamamlayan memelerin hacimsel durumu kadınlığın en önemli simgelerinden biridir. Kadın için memenin estetik görünümü oldukça büyük önem arz eder. Memenin mevcut durumu diğer bir yandan kadının psikolojik durumunu da etkileyen bir olaydır. Kadın; kıyafetini en iyi şekilde taşıyabilmek, bunun içinde kıyafetin altındaki bedeniyle güzel görünmek ister. Çünkü güzel göğüslere sahip olmak doğrudan doğruya kadın güzelliği ile alakalı bir olgudur ve kadının kendisine güveni üzerinde son derece etkilidir.

 

Gelişen teknolojide üretilen tıbbi silikon protezler hem güvenilir hem de doğal bir form sağlar. Meme büyütme estetiğinde de yeni moda naturel formlardır. Var olan meme hacminin ne kadar büyütüleceği, hastanın arzusu, meme derisinin esnekliği ve göğüs kafesinin ölçüleri dikkate alınarak hasta ile birlikte görüşülerek planlanır. Ancak kesin ölçüler yine ameliyat sırasında belirlenir. Meme dokusu arkasına yerleştirilerek göğüslerin büyütülmesini sağlayan silikon protez ile küçük olan memeyi; daha dolgun, daha iri, daha dik ve estetik olarak daha güzel görünümlü hale getirmek mümkündür. Meme büyütme estetiği sonrası kadın, vücudunun kazandığı yeni kimlik ile her kıyafeti kendine daha fazla yakıştırır, toplumsal ilişkilerde pasiften aktif role geçer, diğer bir deyişle özgüven artışı yakalarken; iş, özel ve sosyal hayatında da olumlu etkiler yaşar.


Yayınlanma: 12/06/2017

Bu sayfadaki bilgiler size yeteri kadar yararlı oldu mu?
0541 241 94 90